از روایت عاشقانه‌ امام‌خمینی‌(ره) با بسیجیان تا عاشقانه‌های بسیجیان با رهبر انقلاب

۷. وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ (شما هرگز سستی نکنید و (از فوت متاع دنیا) اندوهناک نشوید، زیرا شما فیروزمندترین و بلندترین ملل دنیایید اگر در ایمان ثابت قدم باشید.)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علاوه بر بیانات و تشریح شرایط سیاسی و اجتماعی داخلی و بین المللی، توصیه‌هایی نیز برای بسیجیان بیان فرمودند که برای آحاد مردم مفید و راهگشاست:

از روایت عاشقانه‌های امام‌خمینی‌(ره) با بسیجیان تا عاشقانه‌های بسیجیان با رهبر انقلاب


منبع: https://www.irna.ir/news/84953828/%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7-%D8%B9%D8%A7%D8%B4%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%A7%D9%86

۶. آمادگی عملی خود را حفظ کنید، نباید غافلگیر شد، یکی از کارهای دشمن این است که کاری را در نقطه‌ای با سر و صدا شروع می‌کند و در نقطه دیگر کار اصلی را انجام می‌دهد، مسئولان کشور به همه اطراف توجه کنند، برای ما منطقه غرب آسیا و شرق مهم است.

از روایت عاشقانه‌های امام‌خمینی‌(ره) با بسیجیان تا عاشقانه‌های بسیجیان با رهبر انقلاب

از روایت عاشقانه‌های امام‌خمینی‌(ره) با بسیجیان تا عاشقانه‌های بسیجیان با رهبر انقلاب

علاوه بر این، بنری با عنوان «بسیج خدمت‌گزار ملت ایران» روبروی جایگاه رهبر انقلاب و بالای سر بسیجیان نصب شده بود که شکوه خاصی به فضای حسینیه بخشیده بود.

سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه تهران و سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده بسیج نیز از دیگر حاضران در این جلسه بودند.

بسیجیان که این بار دو سال پس از شیوع ویروس کرونا با تعداد بیشتری در حسینیه امام خمینی(ره) حاضر بودند، سربندهایی از پرچم ایران بر پیشانی و چفیه‌های با تصویر امام خمینی (ره)، رهبر انقلاب و شهید سلیمانی بر شانه داشتند و برخی از آن‌ها از دیدار پدر امت چنان رقیق شده بودند که قلب‌هاشان از چشم‌هایشان جاری بود. البته پنج میلیون نفر از بسیجیان هم توسط پخش زنده، با دیدار همراهی می‌کردند و آحاد مردم نیز از شبکه های رادیویی و تلویزیونی این بیانات را شنیدند.

شور حاضران در جلسه با شنیدن شعارهای محکم آنان نیز قابل لمس بود؛ آنجا که شعار سر دادند: خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست/ ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند.

۳. دشمن‌تان را بشناسید.نقاط ضعف و نقشه‌های دشمن را بشناسید، دشمن تلاش می‌کند خود را قوی نشان دهد.

۲. قدر خودتان را بدانید.

هنگامی که رهبر انقلاب گفتند هیچ ایرانی با غیرتی حاضر نیست چنین باج‌هایی را به آمریکا بدهد، جمع حاضر در حسینیه با مشت های گره کرده یکصدا شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

فضای حسینیه با تصاویر شهدای امنیت در اغتشاشات اخیر همچون آرمان علی‌وردی، روح‌الله عجمیان، حمید پورنوروز مزین شده بود و آنان به عنوان نشانی از بسیجیان واقعی، بالای سر حاضرین در جلسه حضور معنوی داشتند.

۵. مراقب نفوذ دشمن در مجموعه بسیج باشید، فرد فاسد می‌تواند در کسوت روحانی و یا بسیجی در بیاید.

از روایت عاشقانه‌های امام‌خمینی‌(ره) با بسیجیان تا عاشقانه‌های بسیجیان با رهبر انقلاب

جلسه با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد و در ادامه، بسیجیان با همراهی ابوذر روحی از شاعران انقلابی اشعاری را زمزمه کردند: «خون شهدا پرچم سرخ حرم ماست/ جمهوری اسلامی ایران حرم ماست … جای فتنه نیست در سرای ما/ خاک ایران است کربلای ما …»

۱. بسیجی بمانید.

در کنار شور و هیجان وصف نشدنی بسیجیان، آنان ارادت خود به رهبر انقلاب را با نوشتن عباراتی همچون «جانم فدای رهبر»، «لبیک یا خامنه‌ای» و «#تا_پای_جان_برای_ایران» در کف دست‌های خود و سر دادن شعارهای حماسی، نشان می‌دادند.

رهبر انقلاب نیز مثل همیشه نشان دادند که زحمات و تلاش‌های فرزندان این سرزمین را پیگیر هستند و در پایان این دیدار، به زیبایی از تلاش‌های تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ قدردانی و یاد کردند؛ «دیروز بچه‌های تیم ملی ما چشم ملت ما را روشن کردند؛ ان‌شاءالله چشمشان روشن باشد …»

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امروز شنبه پنجم آذرماه، حسینیه امام خمینی (ره) میزبان جمع کثیری از بسیجیان سراسر کشور بود که با لباس یکدست و متحدالشکل نمایشی از اتحاد ایران را به نمایش گذاشته بودند.

۴. رشد معنوی خودتان را اندازه بگیرید، مراقب باشید که جلو می روید یا عقب می‌روید. سعی کنید جلو بروید.

رهبر انقلاب سخنان خود را با تبریک هفته بسیج آغاز کردند و در ادامه با اشاره به پیام حضرت امام (ره) جملاتی از آن ادبیات فاخر را بیان کردند. «امام عزیز ما در این بیانیه در این خطابه در واقع با بسیج مثل یک پدری صحبت کرد که به فرزندان خودش عشق می‌ورزد. این عبارات را من می‌خوانم: بسیج مدرسه عشق، مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که بر گلدسته‌های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر دادند … چه ادبیات فاخری، چه تعبیرات بلندی: درخت پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد … بعد امام با آن عظمت که دنیا را تکان داد، تاریخ را تکان داد، می‌گوید: من افتخارم این است که بسیجی‌ام … من دست یکایک شما را می‌بوسم. واقعاً این‌ها فراموش شدنی نیست.»

حضور کودکان بسیجی که به همراه والدین خود در مراسم امروز در حسینیه امام خمینی (ره) حضور یافته بودند، از دیگر حاشیه های مراسم امروز بود.

تصاویری از فعالیت‌های جهادی بسیجیان در عرصه‌های مختلف کمک به سیل و زلزله‌زدگان، ارائه خدمات پزشکی، محرومیت‌زدایی و … روی دیوارهای کناری حسینیه امام خمینی (ره) خودنمایی می‌کرد.

مثل همیشه عبارت قرآنی نصب شده بر بالای محل سخنرانی رهبر انقلاب معنا دار بود و با موضوع جلسه هماهنگی داشت؛ آیه ۵۶ سوره مائده «فَإِنَّ حِزبَ اللَّهِ هُمُ الغالِبونَ» که تنها لشکر خدا فاتح و غالب خواهد بود.

از روایت عاشقانه‌های امام‌خمینی‌(ره) با بسیجیان تا عاشقانه‌های بسیجیان با رهبر انقلاب

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی