امام جمعه سنندج: آمریکا دلسوز و حامی ملت‌ها نیست

نماز جمعه سنندج هر هفته در مسجد دارالحسان سنندج که در ضلع شمالی خیابان امام خمینی(ره) واقع شده، برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: باید با همدلی بین مردم و مسوولان، باعث پیشرفت کشور در همه عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و نظامی باشیم، همچنانکه امروز، ایران اسلامی یکی از قدرت‌های بزرگ جهان است.

وی بر لزوم تلاش دولت برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تاکید کرد و گفت: ایجاد اشتغال و رفع بیکاری و تامین مسکن برای نیازمندان باید اولویت کاری مسوولان و دستگاه‌های مختلف باشد.  

ماموستا رستمی ادامه داد: مردم به مشکلات معترض هستند و مسوولان باید با فصل‌الخطاب قراردادن بیانات و دستورات رهبری مسیر رفع مشکلات را هموار کنند.

مسجد دارالاحسان سنندج از مساجد قدیمی کشور محسوب می شود و برابر کتیبه‌های موجود در بنای آن، این مسجد سال ۱۲۲۷ هجری قمری توسط امان الله خان اردلان والی کردستان ساخته شده و از نظر فضاهای موجود مشتمل بر ۲ ایوان شرقی و جنوبی، گلدسته های موجود بر بالای ایوان شرقی، صحن مرکزی، ۱۲ حجره اطراف، شبستان ستوندار با ۲۴ ستون سنگی مارپیچ است.

امام جمعه سنندج در ادامه به اغتشاشات اخیر اشاره و اظهار داشت: مردم ایران و به ویژه کردستان هرگز دنبال ناامنی نیستند و خون‌هایی که در کشور ریخته می‌شود برای همه نگران‌کننده است.

در سال های اخیر به دلیل افزایش تعداد نمازگزاران صحن جدید این مسجد در پنج طبقه نیز احداث شده و زنان و مردان مومن سنندجی هر هفته نماز وحدت بخش جمعه را در این مکان اقامه می‌کنند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84932384/%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87-%D8%B3%D9%86%D9%86%D8%AF%D8%AC-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D9%84%D8%B3%D9%88%D8%B2-%D9%88-%D8%AD%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D9%87%D8%A7-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

امام جمعه سنندج با بیان اینکه امنیت خط قرمز مردم کردستان است، افزود: مردم این استان در اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس تجربه تلخ و سخت ناامنی را داشته و بدترین و سخت‌ترین شرایط را متحمل شده‌اند، پس امروز برای حفظ امنیت به کسی اجازه تعدی و تعرض نمی‌دهند.

ماموستا رستمی یادآور شد: ایمان، صبوری، ولایت‌مداری، وحدت و همدلی، وطن دوستی، زمان‌شناسی و دشمن‌شناسی مولفه‌های اصلی در پیروزی ملت ایران در انقلاب و جنگ تحمیلی بود و این مولفه‌ها باید نقشه راه امروز مردم و مسوولان قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا فایق رستمی در خطبه های نماز جمعه سنندج، ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم سنندج در راهپیمایی ۱۳ آبان، اظهار داشت:  ۱۳ آبان یادآور ایستادگی دانش‌آموزان در برابر ظلم و نماد استکبار ستیزی ملت ایران است.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی