جواهرات مناسب رنگ پوست

نقاشیهای زیبای مینیاتوری از مناظر، زندگی رومزه و پرترههای زیبا، مزینکننده این جعبهها است که با چند لایه پوشش لاکی پوشیده میشوند و ظاهری سه بعدی و زیبا پیدا میکنند. این قطعه میتواند آناتومی تحت پوشش خود را تا حدی کشیدهتر نشان دهد. بنابراین، اگر پوست سرد دارید طلا و جواهرات خود را از رنگهای آبی، سبز و بنفش انتخاب کنید. برای مشاهده نیم ست طلا اوپال اصل و اطلاع از مشخصات آن میتوانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. اما تنها تعداد انگشت شماری از آن ها با کمک آزمایشات سنگ شناسی مورد تایید قرار گرفته اند. ما در این مقاله سعی داریم بعضی از سنگ های و نگین های پرکاربرد در دنیای زیورآلات معروفی کنیم تا آشنایی کلی با رنگ و خاصیت آنها پیدا کنید و همواره در خرید زیورآلات نگین به کار رفته در آن را به عنوان یک ملاک اساسس در نظر بگیرید. زیبایی و درخشندگی، كمیابی و با دوام بودن، سنگ برلیان كه گونهای از الماس است از نظر درخشش و دوام بالاتر از دیگر سنگهاست و از آنجایی كه مدیریت خوبی از ابتدای اكتشاف روی آن انجام شده بازار عرضه و تقاضای خوبی هم دارد اما سنگهای زمرد و یاقوت كبود كمیابتر هستند و كیفیت بالای آنها ارزش زیادی دارد و باعث گران بها شدن روزافزون آنها میشود اما تشخیص مرغوب بودن تمامی سنگها از عهده افراد عادی خارج است.

همچنین میتوانید سنجاقسینههای زیبا، خاص و لوکس را متناسب باسلیقه و سبک خرید جواهرات سنگی خود سفارش دهید. یکی دیگر از امکانات وبسایت زر که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، امکان تغییر در مدل و سنگهای جواهر انتخابی متناسب باسلیقه و بودجه مشتریان است. سرچشمه تورمالین از اصطلاح ” turamali” در زبان Singhalese است که به معنی “سنگ رنگ های مخلوط” است. سیترین یک کلمه فرانسوی است و به معنی لیمو است و همانند لیمو طیفی رنگی لیمویی روشن تا نارنجی روشن را دارا می باشد. در این مقاله شما را با چند گوهر سنگ دوست داشتنی و شاید عجیب و غریب آشنا می کنیم. ۱۶- به صورت کلی این سنگ برای تشخیص دوست واقعی از دوستنما بسیار موثر است . از اینرو، اهتمام و توجه به شرف قمر در هر ماه در نسل انسان تاثیر مهمی دارد و شایسته توجه بیشتری نسبت به حکاکی نقش نوشته ای مبهم و محل تردید در روز ۱۹ فروردین می باشد.

اما یادتان باشد که سبزه یا سفید بودن رنگ پوست تعیینکنندهی تُناژ پوست نیست. از خصوصیات این سنگ گران بها می توانیم به رنگ آبی مایل به رنگ ارغوانی آن اشاره کنیم. این که هنگام خرید جواهر چه سنگی را در اولویت قرار دهید یا تشخیص مرغوب بودن سنگ، دغدغه بسیاری از خریداران جواهر است؛ به طور کلی سنگ جواهر به 3 دلیل ارزش پیدا می کند. آن ها این باور را داشتن که استفاده از نگین آمیتیست به صورت های مختلف مانند انگشتر، نیم ست و یا گردنبند، درک عمیقی از دانش پنهان هستی به آن ها منتقل می کند. این سنگ در واقع کریستال شفافی است که از کربن خالص تشکیل شده و سختترین ماده طبیعی بر روی کره زمین است و بهمین دلیل قرن هاست که بسیار گرانبها و ارزشمند میباشد. آمیتیس که در واقع نوعی کوارتز است، بدلیل رنگ زیبای بنفش و ساختار بلورهایش طرفداران بسیاری دارد. حال آیا شایسته است، انگشتر “عقیق زرد امام هادی”، از نظرها پنهان بماند و انگشتر “عقیق زرد شرف شمس” که در فرض صحت، در زمره علوم غریبه است و انتساب آن به اهل بیت، ثابت نیست، در صدر نگاه ها، قرار گیرد؟

در ایران از عیار 18 استفاده میشود اما در كشورهای عربی عیار طلا بین 20تا 24 متغیر است و در كشورهای اروپایی یا ایالات متحده معمولا از عیار 14 استفاده میشود. توپاز سنگ ماه متولدین آبان است و در روسیه، ایالات اومی و مینو ژاپن و همچنین سان لوئیس پوتوسی مکزیک فراوان یافت میشود. خوب، اکنون، بعد از سخن و بحث فراوان از آداب انگشتر، سوالی که مطرح میشود اینکه: از بین این همه نگین، خواص و آثار انگشترهای متفاوت، کدام انتخاب شوند، بهتر است؟ عقیق در تنظیم ضربان قلب و هورمونهای بدن نیز بسیار سنگ تأثیرگذاری است و همچنین برای تنظیم عادت ماهیانه در خانمها نیز استفاده از این سنگ توصیه میشود. سودفروشنده ( 15 % الی 20% ) همچنان که نحوه خرید طلا با جواهرفرق می کند شرایط فروش آنهاتوسط مصرف کننده نیز باهم فرق دارند در کار ساخته شده از طلا اجرت ساخت و سود فروشنده کسر و به نرخ روز خریداری می گردد ولی نحوه فروش جواهرات که تاکید و سفارش می کنم درحفظ فاکتور خرید آن دقت واهتمام لازم رابه عمل آورید ازروی فاکتور بدین صورت می باشد که سود فروشنده (15% الی20%) کسر و ترقی و یا تنزل از قیمت روز درج شده در فاکتور رامحسابه و بهاء آن را به صاحبش پرداخت می کنند.

یک اصل کلی را بخاطر بسپارید که رنگهای گرم با هم و رنگهای سرد با یکدیگر بیشترین تناسب را دارند. همچنین در مصر قدیم، سنگ توپاز را نماد خورشید میدانستند و معتقد بودند الهه خورشید با تابش خود، این سنگ را طلایی رنگ میکند. پریدوت یا همان سنگ زبرجد که همیشه رنگ سبز – زرد دارد و هر چه سبزی آن تیرهتر باشد، ارزش و قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود سنگ ماه متولدین مرداد است. امیدواریم که این بلاگ هم برای شما مفید واقع شود و منتظر نظرات و دیدگاه های شما در وبسایت و همچنین اینستاگرام, خواهیم بود. سفایر (یاقوت کبود) با رنگ آبی کلاسیک خود از قدیم بعنوان نماد حقیقت و عقل و تفکر و شجاعت بود و در زمان باستان به “گوهر خردمندان” شهرت یافت، سنگ ماه متولدین شهریور میباشد. سرویس دین مشرق – از منظر روایی و تاریخ حدیث، حداقل تا ۷ قرن، از روایت منسوب به امیرالمومنین در باب شرف الشمس، در کتب حدیثی موجود شیعه، مطلبی وجود ندارد. سوال اینجا است که از منظر روایی و تاریخ حدیث، حداقل تا ۷ قرن، از روایت منسوب به امیرالمومنین در باب شرف الشمس، در کتب حدیثی موجود شیعه، مطلبی وجود ندارد. تانزانیت با رنگ بنفش بسیار زیبای خود که در اعماق آن سایهای از قرمز دارد گزینه ای مناسب و متفاوت برای پوست های سرد است.

لاریمار( LARIMAR ) گونه ای بسیار کمیاب و آبی رنگ از ماده معدنی پکتولیت (pectolite) است و تنها در یک منطقه کوچک از جمهوری دومنیکن یافت می شود. در فروشگاه طلا ساعتچی، سنگی از جمهوری دومنیکن را به شما معرفی می کند. همچنین در دفع بلایای طبیعی همانند تغییر جهت طوفان، حفاظت از کودکان در خطر مخصوصا در پرت شدن از ارتفاع موثر است و همچنین در رونق کسب و زندگی نقش به سزایی دارد. یکی از زیباترین نمونه کارهای جمینو با این سنگ قیمتی سرویس طلا آمیتیس میباشد که زیبایی منحصر بفرد و جذابی دارد. سرویس طلا الماس یکی از خاص ترین نمونه کارهای ما در گالری جمینو میباشد. یکی دیگر از سنگ های سبز رنگ قیمتی تورمالین است. فرق طلا با جواهرات این است که در کار ساخته شده ازطلا هیچ گونه سنگ قیمتی بکار نرفته ولی در جوهرات سنگ های گرانبها بر روی کار ساخته شده نصب می گردد که این سنگ ها ممکن است اتمی یا اصل باشند به جواهراتی که سنگ اتمی بکار رفته جواهرات اتمی و به جواهراتی که سنگ اصل بکار رفته جواهرات اصل می گویند . گروه فلدسپار یا همان فلدسپات، نزدیک به 20 نوع سنگ را در خود جای داده است و بهتر است بدانید بیش از نیمی از مواد پوسته زمین را تشکیل می دهد و در زمین به وفور یافت می شود.

انگشتر طلا طرح رینگ (Band): یک حلقه ساده است که همه بخشهای آن یک اندازه و عرض و پهنا دارد. همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم پوست گرم بیشترین تناسب را با رنگ های گرم دارد. اوپال با رنگ قرمز آتشین و داشتن سایههای رنگی بسیار زیاد در خود به طلسم خوشبختی نیز معروف است و به دلیل هفت رنگ بودن، اغلب موردتوجه هنرمندان به خصوص نقاشها، موسیقیدانها و هنرپیشهها میباشد. توپاز سنگی با رنگبندی های گوناگون است که معمولا به رنگ شیری روشن میباشد اما در طبیعت به رنگ طلایی و زرد است. توپاز طلایی را با عنوان توپاز سلطنتی میشناسند و قیمت آن از بقیه رنگ ها گرانتر است.

بطورکلی هر لباس یا آرایشی که انجام میدهیم ارتباط مستقیمی با رنگ پوست ما دارد. زیبایی و درخشندگی، کمیابی و با دوام بودن؛ سنگ برلیان که گونه ای از الماس است از نظر درخشش و دوام بالاتر از دیگر سنگ ها از جمله سنگ های اتمی است و از آنجایی که مدیریت خوبی از ابتدای اکتشاف روی آن انجام شده بازار عرضه و تقاضای خوبی هم دارد. گارنت دمانتوئید یکی از درخشانترین سنگهای قیمتی است که حتی در سایه هم درخشش زیادی دارد. گونه مرغوب و با کیفیت آن به رنگ سرخ یا آلبالوئی هست و مانند نگین های قیمتی در زینت بکار میرود گونه ای از آن که در یمن به استخراج می شود و سرخ رنگ هست معروف به عقیق یمنی یا یمانی هست و با این نام شهرت دارد که بیشتر این نگین تبدیل به انواع سنگ انگشتر میشود و واحدش عقیقه هست. یکی از زیباترین نمونه کارهای جمینو سرویس طلا مروارید میباشد که علیرغم ظاهر ساده اش، زیبایی خیره کننده ای دارد.

یکی دیگر از مزایای خرید اینترنتی از مراکز خرید و فروش سنگهای قیمتی این است که میتوانید قیمتهای چندین سایت و فروشگاه اینترنتی را مقایسه کنید و مطمئن شوید که بهترین خرید را انجام میدهید. این سیاست اغلب به صورت تعرفهها و سهمیهٔ محدودکننده انجام میشود. رگههای این گوهر گران بها در پهنه معادن کروم اسفندقه استان کرمان به وفور دیده میشود، اما متاسفانه تا کنون برای سامان دهی آنها کاری صورت نگرفته است. به گزارش اقتصاد آنلاین، خراسان نوشت: کشورما پر است از سنگهایی که بسیار با ارزش اند، اما متاسفانه به صورت خام از کشور خارج و بعد از تراش با ارزش افزوده ۵۰۰ برابری به کشور برمی گردد. سنگ های زمرد و یاقوت کبود کمیاب تر هستند و کیفیت بالای آن ها ارزش زیادی دارد و باعث گران بها شدن روزافزون آن ها می شود اما تشخیص مرغوب بودن تمامی سنگ ها از عهده افراد عادی خارج است. الماس تمامی سنگ ها را برش داده و خراش می دهد؛ در صورتیکه نوع مصنوعی آن این توانایی را ندارد. پوست هایی با تناژ سرد بیشترین تناسب را با رنگهای سرد دارند.

از جمله زیباترین نمونه کارهای ما در گالری جمینو با این سنگ فوق العاده میتوان به آویز گردنی فیروزه و گوشواره طلا فیروزه و برلیان اشاره کرد که در نوع خود بی نظیر هستند. همانگونه که میدانید جواهرات عموما از سنگهای قیمتی ساخته میشوند که به علت کمیاب بودن و سختی شان ارزش بسیار بالایی دارند. معمولاً یک فروشگاه اینترنتی سنگهای قیمتی معتبر، انواع مختلفی از سنگهای قیمتی را با هر شکل، اندازه و رنگی به فروش میرساند. این نوع از پوست ها رگهای آبی دارند. الکساندریت سنگی است که به رنگهای متفاوتی دیده میشود گاه از یک طرف قرمز و از طرف دیگر سبز است، دلیل این امر هم نوع نوری است که به آن تابیده میشود. بهطورکلی شما میتوانید انواع مدلهای جواهرات ساختهشده با سنگ زمرد را از فروشگاه جواهرات زمرد وبسایت زر سفارش دهید. افرادی با پوست خنثی میتوانند از انواع سنگهای قیمتی با هر رنگی که دوست دارند استفاده کنند. هر چه تناسب و هارمونی جواهرات با تناژ رنگ پوست بیشتر باشد، درخشش و زیبایی جواهر بیشتر خود را نشان میدهد، پس ابتدا باید نوع سرد یا گرم یا خنثی بودن پوست خود را بشناسید.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی