خطیب جمعه قم: جمهوری اسلامی با جنگ ترکیبی همه جانبه رو به رو شده است

اعرافی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری دومین کنگره ملی شهدای استان قم، گفت: لازم است مانند این کنگره، جریان شهادت و ایثار در مسیر صحیح خود در قالب های مختلف هنری و فرهنگی تبیین شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله علیرضا اعرافی درخطبه‌های نماز جمعه قم، افزود: آنها می خواهند با سرکوب ملت، ضعیف اقتدار و تجزیه کشور به جهان نشان دهند الگوی حکومت دینی شکست خورده است.

اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت تربیت صحیح فرزندان را مورد توجه قرار داد و گفت: شتاب درکارهای نیک مانند تربیت فرزندان جزو مباحث مورد اهتمام در تعالیم دینی است و اگر نسبت به تربیت آنها تاخیر شود، شیاطین آنها را دربرخواهند گرفت.

امام جمعه قم گفت: عموم ملت بدانند ما در وسط کارزار حساسی هستیم و اگر در این شرایط به وظایف خود به درستی عمل نکنیم، پشیمانی آینده سودی نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: استمرار تحریم سنگین و عهد شکنی آمریکا در مساله برجام،فعال سازی گسل های اجتماعی، فعال سازی کانون های استکباری در داخل کشور، فعال سازی کانون های بین‌المللی علیه ایران، تجهیز منافقان، تحریف  تاریخ و تطهیر رژیم پهلوی و آمریکا، نفی دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی، تغییر مبانی اخلاقی، فرهنگی و خانوادگی در فضای مجازی، جنگ رسانه‌ای گسترده با پای کارآمدن تمام قوای دشمنان و ایجاد جنگ داخلی و ناآرامی جزو مولفه‌های مهم جنگ ترکیبی و همچنین اهداف دشمنان است.

وی اظهار داشت: درشرایط‌ کنونی توجه به مطالبات مردم درحوزه معیشت مورد اهتمام مسوولان باشد و جهاد تبیین با تمام قدرت اجرا شود.

وی با بیان اینکه شهدای اخیر در نهایت مظلومیت در برابر گروهی سنگ دل شهید شدند، بیان کرد: این شهدا در برابر جمعی داعش صفت به شهادت رسیدند و برای سایر مردم نیز مشکلاتی ایجاد شد.

عضو فقهای شورای نگهبان رهبری گفت: اگر همگان دراین شرایط هوشیار نباشند عزت و عظمت کشور به تاراج می رود.

وی بیان کرد: مردم ایران با وجود جنگ ترکیبی همه جانبه دشمنان در راهپیمایی ۱۳ آبان ماه حماسه بزرگ و پرمعنایی را خلق کردند.

عضو فقهای شورای نگهبان رهبری یادآور شد: نهادهای آموزشی و فرهنگی به همراه خانواده ها باید هرچه سریع‌تر به سراغ نسل جوان رفته و مشکلات و دغدغه‌های آنها را درک کرده و نسبت به حل آنها اقدام نمایند و تاخیر در این عرصه پذیرفتنی نیست.


منبع: https://www.irna.ir/news/84946493/%D8%AE%D8%B7%DB%8C%D8%A8-%D8%AC%D9%85%D8%B9%D9%87-%D9%82%D9%85-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D8%A8%DB%8C-%D9%87%D9%85%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88

وی بیان کرد: از امروز باید ملت خود آگاه باشد و در برابر منافقان و مهاجمان بایستد و در برابر آن کوتاه نیاید.

عضو فقهای شورای نگهبان رهبری ادامه داد: در کنار توجه به مشکلات معیشتی، دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی باید در برابر اغتشاشات و سناریوی نخ نمای کشته سازی با تمام اقتدار و قدرت وارد میدان شوند.

اعرافی با اشاره به هجمه های اخیر به حوزه‌های علمیه و روحانیت، گفت: این اهانت ها در تاریخ نیز سابقه داشته ، روحانیت درطول تاریخ در کنار مردم بوده است ، عبای ما فرش خدمت  و عمامه ما پرچم‌ مظلومیت و فداکاری است، روحانیت در طول تاریخ بسیار شهید داده و سرهای بسیاری بالای دار رفته ولی از دین و عقاید خود کوتاه نیامده و زین پس هم این مسیر پرافتخار را دنبال خواهیم‌ کرد.

وی بیان کرد: فعال سازی گسل های اجتماعی برای ایجاد جنگ‌و آشوب داخلی است، همچنین فعال سازی کانون های مفتضح تجزیه طلبی نیز در حوادث اخیر کاملا نمایان است که در این زمینه نام منحوس برخی کشورهای مرتجع عربی مشاهده می شود، اگر قرار بر تجزیه طلبی باشد نتیجه عکس از آن حاصل خواهد شد.

وی گفت: کشور درشرایط بسیار حساسی از ابتدای انقلاب اسلامی قرار گرفته و لازم است مولفه های جنگ ترکیبی بصورت مستمر در موقعیت کنونی کاملا ویژه مورد توجه باشد.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی