دیدار بذرپاش با رئیس کل دیوان محاسبات پرتغال و دبیرکل سازمان یوروسایبه گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، مهرداد بذرپاش در دیدار با خوزه تاوارس رئیس کل دیوان محاسبات پرتغال، خواستار تعمیق و گسترش روابط دوجانبه در حوزه حسابرسی دولتی شد و پیشنهاد داد یادداشت تفاهم همکاری میان دو دیوان در آینده نزدیک نهایی و امضا شود. تعریف دوره های آموزشی و پروژه های مشترک همکاری میان دو دیوان از دیگر پیشنهادهای دکتر بذرپاش در این دیدار بود.

خوزه تاوارس رییس کل دیوان محاسبات پرتغال نیز در این دیدار، ضمن تشکر از بذرپاش بابت پذیرفتن دعوت وی مبنی بر برگزاری این دیدار اعلام کرد: دیوان محاسبات پرتغال آمادگی کامل دارد همکاری و تعامل مشترک با دیوان محاسبات کشورمان را به سطح قابل قبولی ارتقا دهد.

وی همچنین خواستار تبادل کارشناسان و هیات های حسابرسی و انعقاد تفاهم نامه میان دوکشور و خواستار انتقال تجربیات در خصوص مرکز نوآوری و خانه خلاق دیوان محاسبات ایران شد.

دیدار با دبیرکل سازمان کاروسای
همچنین رئیس کل دیوان محاسبات ایران و هیات همراه، در دیدار با خانم پاملا مونرو الیس رئیس کل دیوان محاسبات جامائیکا و دبیرکل سازمان کاروسای (دیوان محاسبات کشورهای حوزه کارائیب) دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار بذرپاش پیشنهاد افزایش زمینه های همکاری دو طرف در حوزه های مختلف حسابرسی دولتی، مخصوصا حسابرسی زیست محیطی، و همکاری میان دو دیوان را مطرح کرد.

رئیس کل دیوان محاسبات جامائیکا و دبیرکل سازمان کاروسای (دیوان محاسبات کشورهای حوزه کارائیب) نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از فرصت فراهم شده جهت دیدار با بذرپاش و استقبال از پیشنهاد انعقاد یادداشت تفاهم همکاری، دغدغه های خود در خصوص نظارت های زیست محیطی را مطرح و ابراز امیدواری کرد روابط دو دیوان در همه زمینه ها بسط و توسعه پیدا کند.

دیدار بذرپاش با رییس کل دیوان محاسبات مالزی
رئیس کل دیوان محاسبات کشور همچنین در ادامه دیدارهای دوجانبه با سران دیوان محاسبات کشورهای جهان در حاشیه برگزاری بیست و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان اینتوسای در برزیل، با آقای نیک عبدالمجید رئیس کل دیوان محاسبات مالزی و عضو هیات رئیسه آسوسای دیدار و گفت وگو کرد.

بذرپاش در این دیدار خواستار حمایت دیوان محاسبات مالزی از پیشنهاد دیوان محاسبات کشورمان مبنی بر تاسیس سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی و تعریف پروژه های مشترک میان دو دیوان شد.

رییس کل دیوان محاسبات مالزی نیز در این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از فرصت فراهم شده جهت دیدار با بذرپاش، موافقت رسمی دیوان محاسبات مالزی را با پیشنهاد تاسیس سازمان دیوان محاسبات کشورهای اسلامی اعلام کرد و ابراز امیدواری کرد روابط دو دیوان در همه زمینه ها بسط و توسعه پیدا کند.

سازمان اینتوسای، سازمان بین المللی موسسات عالی حسابرسی به عنوان مرجع جهانی دیوان محاسبات کشورهای جهان در حوزه استانداردها و روشهای کاری در حوزه حسابرسی دولتی است که با داشتن ۱۹۲ عضو به عنوان بزرگترین سازمان پس از سازمان ملل متحد تلقی می شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84935701/%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%B0%D8%B1%D9%BE%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%DA%A9%D9%84-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%DA%A9%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی