رضایی: برای شکستن دیوارهای تحریم برنامه داریم

وی ادامه داد: مردم استان بوشهر امروز در تداوم کارنامه درخشان خود می‌توانند در صحنه اقتصادی نقش آفرینی بالایی داشته باشند زیرا در این استان منابع عظیم نفت و گاز است و هم اینکه واحدهای معدنی، ظرفیت‌های کشاورزی و مهم‌تر از آن ساحل دریای خلیج فارس در اختیار مردم خوب اینجا است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84931627/%D8%B1%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%86-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85

وی ادامه داد: همچنین با تلاش استاندار بوشهر سعی بر این است با استفاده از امکانات صنعتی موجود در استان آب شرب موردنیاز منطقه به نحو مطلوبی تامین شود.

رضایی ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی بخوبی متوجه شدند که ایران در مسیر پیشرفت خود سرعت گرفته و بدون تردید در ماه‌ها و سال‌های آینده دیوارهای تحریم بیشتر شکسته خواهد شد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور بیان کرد: سرعت در پیشرفت بدون حضور گسترده و میلیونی مردم در اقتصاد امکان پذیرنخواهد بود و امروز نیز که از جزیره خارگ بازدید شد، استعدادهای فراوانی وجود دارد که باید تبدیل به ثروت ملی شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

وی ادامه داد: برای نمونه منابع عظیم گازهایی که از نفت حاصل می‌شود بیش از ۶۰ تا ۷۰ سال است که می‎‌سوزد، علاوه بر تخریب محیط زیست از این ثروت عظیم انرژی نیز استفاده مطلوبی نمی‌شود.

رضایی یادآور شد: پالایشگاه‌هایی در خارگ در دست  احداث است تا با بهره‌برداری از این واحدها، گازهایی که طی ۶۰ تا ۷۰ سال اخیر آتش می‌گرفت تبدیل به محصولات ارزشمند می‎‌شود که هم قابلیت صادرات خواهد داشت و هم در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن رضایی روز پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: امروز برای طی مسیر پیشرفت کشور یک مبارزه و مسابقه جدی بین ما و مخالفان ایران در خارج و در منطقه وجود دارد تا پیشرفت کشور شتاب گیرد.

رضایی عنوان کرد: فرصت‌های خیلی خوبی در منطقه خارگ و کل استان بوشهر دیده می‌شود که انتظار است طی ماه‌های آینده سرعت بیشتری به انجام پروژه‌‎های این استان داده شود.

وی بیان کرد: روز به روز وضعیت اقتصادی کشور رو بهبود است ولی نباید این موضوع فراموش شود که اکنون در جنگ اقتصادی درگیر هستیم.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی