زیرساخت‌های فرهنگی گلستان با ۱۰۱۰ میلیارد تومان تقویت می‌شودبه گزارش خبرنگار ایرنا، سیدعلی مهاجر عصر دوشنبه در جلسه کارگروه‌های اداری گنبدکاووس و آیین تکریم و معارفه بخشداران مرکزی و داشلی‌برون این شهرستان، گفت: اهتمام به مسائل اجتماعی و فرهنگی در هویت بخشی به افراد جامعه بالاخص نسل جوان مهم است و دستگاه‌های اداری و اجرایی گلستان بایستی حدود ۱۰ درصد منابع اعتباری خود از منابع سفر رییس جمهور به استان را به انجام فعالیت‌های فرهنگی با اولویت تکمیل یا ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی اختصاص دهند.

وی افزود: نامگذاری یک هفته از سال به‌عنوان هفته فرهنگی در هر یک از ۱۴ شهرستان گلستان را از راهکارهای مناسب برای انجام فعالیت‌های فرهنگی در آن شهرستان دانست و افزود: این هفته می‌تواند برمبنای وقایع تاریخی و فرهنگی شاخص یک شهر یا منطقه انتخاب شود.

مهاجر بابیان اینکه امروز آسیب‌های اجتماعی به دلائل مختلف از جمله کم کاری و غفلت دستگاه‌های متولی و مدیران در گذشته روند افزایشی پیدا کرده است، اضافه کرد: به عنوان مثال در حوزه عفاف و حجاب که رعایت آن مختص تنها بانوان نیست بلکه مردان هم باید آنرا رعایت کنند، ۳۳ دستگاه مسوولیت دارند و باید به وظایف قانونی خود به‌درستی عمل کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان همچنین با بیان اینکه انتصاب‌ها و تغییر مدیران یک رویه عادی در دولت‌ها است، ادامه داد: مساله مهم در مسولیت‌ها که امانت مردم و شهیدان بوده و در اختیار مدیران قرار می‌گیرد، خدمت به مردم آنهم بدون منت تا آخرین لحظه است.

وی افزود: با روی کار آمدن دولت انقلابی و مردمی آیت الله رییسی و به منظور رفع مسائل و مشکلات مردم در بخش‌های گوناگون، بیشتر از مدیران جهادی و انقلابی استفاده می‌شود و اخیرا نامه‌ای به مدیران کل استان و فرمانداران زده شده تا وضعیت مدیران ادارات و نهادهای مختلف را تعیین تکلیف کنند.

مهاجر گفت: اگر مدیری انقلابی، جهادی و پای کار باشد دولت بدون توجه به گرایش سیاسی آن، از وی جهت استمرار خدمت به مردم استفاده می‌کند در غیر اینصورت باید جای خود را به مدیران جدید بدهد.

دراین جلسه که برخی مدیران کل ستادی حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان هم حضور داشتند و هر یک گزارشی کوتاهی از وظایف و انتظارات حوزه فعالیت خود را از دستگاه‌های اداری و اجرایی بیان کردند، از تلاش‌های «خلیل آشور فارسیانی» بخشدار مرکزی و «نورالله بابایی نژاد» بخشدار داشلی برون گنبدکاووس قدردانی شد و «مرتضی احمدی» و «علی پورمندی» به ترتیب به عنوان بخشداران جدید مرکزی و داشلی‌برون این شهرستان مرزی معرفی شدند.

گنبدکاووس با ۴۱۱ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84914752/%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%DA%AF%D9%84%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%DB%B1%DB%B0%DB%B1%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی