سردار سنایی‌راد: اغتشاشات نوعی سرگرم‌سازی است

وی عنوان کرد: نظام از دست نرفته اما ضربه خورده‌ایم، به فرمایش مقام معظم رهبری برخی از این افراد فرزندان نظام هستند اما کنار دست لیدرهایی آمدند که می‌خواستند سری به تن نظام نباشد و از این موضوع ابزاری برای کشته‌سازی بسازد.

وی مایوس‌سازی و بی‌اعتماد کردن را از حربه‌های دشمن در جنگ شناختی دانست و گفت: مرگ مهسا امینی بهانه بود و ۶۵ درصد افرادی که دستگیر شدند، اذعان داشتند که مرگ مهسا برای ما مهم نبود پس دعوا بر سر حجاب هم نبود بلکه بر سر استقلال و اقتدار کشور است.

وی گفت: در اغتشاشات اخیر ۵۰ و ۶۰ نفر منافق، حدود ۲۰۰ نفر سلطنت‌طلب و افراد کومله و دموکرات دستگیر شدند که این افراد به دنبال تجزیه ایران هستند و فعلا تاکتیکی با هم به وحدت رسیده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار رسول سنایی‌راد شنبه شب در برنامه روایت یک آشوب (بازخوانی وقایع اخیر کشور) به همراه پرسش و پاسخ که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: آنچه اخیرا افتاده از سوی کسانی است که چشم دیدن اقتدار و استقلال نظام را ندارند و هدف از اغتشاشات هم از بین بردن اقتدار و استقلال کشور است.

وی گفت: در این موضوع ۷۵ درصد والدین که فرزندانشان دستگیر شده‌اند، همراهی نکردند و مردم هم به دلیل داشتن باورهای بالای دینی همراهی نکردند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84933772/%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%BA%D8%AA%D8%B4%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D8%AA-%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

وی بیان کرد: فقط خواست دشمن نبود و ضعف داخلی از جمله عقب‌افتادگی از تحولات، تکنیک‌ها، تاکتیک‌ها و راهبردها هم اثرگذار بود.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه چاره‌ای نداریم که از فضای مجازی استفاده کنیم اما باید مدیریت شود گفت: البته در این حوادث با یک تغییرات و گسست نسلی هم مواجه شده‌ایم، لیدرها معمولا سن و سال دارند و آموزش دیده‌اند که در کنار گود ایستاده‌اند و مدیریت می‌کنند اما در بدنه آشوب‌ها، افراد هیجانی کم سن و سالی هم داشتیم که دنبال ماجراجویی بودند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه در این خصوص اتاق فکرهای تشکیل شده اما باید اهم و مهم و برخورد حکیمانه داشته باشیم، بیان کرد: اکنون و در گام نخست باید اقدامات همه ما در راستای فرونشاندن اغتشاشات و التهابات باشد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: آنها خوشحال می‌شوند که دانشگاه‌های ما تعطیل شوند چرا که علم و فناوری از ابزار اصلی قدرت است و سرمایه‌های ما همین جوانان هستند.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا عنوان کرد: همچنین برخی از فعالان سیاسی و اجتماعی از جمله سلبریتی‌ها یا برخی فعالان سیاسی عقب‌مانده در رقابت‌ها در این حواشی به دنبال سود و شهرت هستند، جابه‌جایی گروه‌های مرجع هم اتفاق افتاده است که در این ماجرا بهره خودشان را می‌برند و دنبال بهره هستند.

وی تصریح کرد: امروز با یک پدیده اجتماعی چند بعدی و چند لایه مواجه هستیم که دشمن هم به دنبال موج‌سواری است همچنین جنگ ترکیبی موثر از فشار اقتصادی تا جنگ شناختی و روانی را برای شوراندن مردم بکار بردند که حربه آن بی‌ثباتی سازنده است.

سردار سنایی‌راد گفت: ما باید تحمل و مدرا داشته باشیم و با بردباری به دنبال جذب حداکثری باشیم همچنین تفاوت‌ها را بپذیریم و باب گفت و گو را با کرسی‌های آزاد اندیشی باز کنیم، از طرفی چون فراوانی افراد بین ۱۷ تا ۲۱ سال سن دارد القاپذیری هم بسیار تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: در این موضوع قرار بر جذب حداکثری است و قرار بر تقابل نیست؛ اینجاست که باید نظام خویشتنداری در برابر جمعیت درونی داشته باشد و ما در برابر جمعیت درونی انعطاف داریم چرا که به گفته سردار شهید سلیمانی اینها بخشی از فرزندان خودمان هستند.

وی ادامه داد: اما لیدرها دارای سن بالا و عنصر سفید گروهک‌ها هستند که در تحریک افراد نقش دارند و برخی افراد دچار رفتار هیجانی و خطای محاسباتی شدند.

سنایی‌راد با بیان اینکه دشمن برای اقدامات اخیر هزینه کرده است، بیان کرد: یک جاهایی هم ما غفلت‌های داشته‌ایم؛ از جمله در دوران کرونا و استفاده بیش از اندازه جوانان و نوجوانان از فضای مجازی را داشتیم پس نباید بگذاریم در این موضوعات دشمن به اهداف خود دست یابد.

سردار سنایی‌راد افزود: در اغتشاشات اخیر ورود افراد متفاوت بود، برخی افراد با پرداخت پول به میدان آمدند، عده‌ای هیجانی و عناصر غربی هم برای رصد میدانی آمده بودند و در کردستان پایگاه، اتاق فکر و اتاق عملیات زدند؛ پس همه افراد را نباید قاطی کنیم.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی