عهدی که «باهم و دورهم» بستند


«ورزش مساله مهم و نماد پیشرفت کشور است و سرمایه گذاری در ورزش هزینه هزینه نیست بلکه خریدن آینده و توجه به نیروی انسانی محوری‌ترین نقطه در ورزش است و باید همواره نه در سخن بلکه در عمل به آن توجه شود.»

این جمله‌ای بود که آیت الله رئیسی ۲۶ خردادماه ۱۴۰۰ به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد و پس از پیروزی در انتخابات در عمل هم نشان داد که همواره حامی اصلی ورزش و ورزشکاران است.

او در نخستین گام دوم انقلاب را در حوزه ورزش با حمایت و ارتقاء ورزش قهرمانی برداشت و با برپایی مراسم تجلیل از مدال‌آوران توکیو ۲۰۲۰، بر اظهارات خود که «باید همواره نه در سخن بلکه در عمل به نیروی انسانی توجه شود»، مهر تایید زد و تا امروز نیز براین عهد خود ایستاد و این بار در جمع ملی پوشان عازم به قطر صریح اعلام کرد که حمایت و پشتیبانی دولت از تیم ملی فوتبال و همچنین همه ورزشکاران، قهرمانان و نام‌آوران ایران اسلامی، قطعی و حتمی است.

آیت الله رئیسی پیش از این در زمان سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری از سوی پیشکسوتان و مدیران فوتبال کشور پیراهن شماره ۸ تیم ملی را هدیه گرفته بود، این بار ملی پوشان پیراهن شماره ۱۲ را به وی اهدا کردند. اعضای تیم ملی هم در پاسخ به حمایت قاطعانه و تمام قد رئیس جمهور از آنها، با یار دوازدهم خود عهدی بستند. 

قول جان و دل در مصاف با حریفان 

رامین رضائیان هافبک تیم ملی فوتبال به نمایندگی از بازیکنان به رئیس جمهور قول داد، «تمام بازیکنانی که در اینجا هستند و بعدا به ما ملحق می‌شوند با جان و دلشان و با قدرت به میدان مسابقه خواهند رفت».

رضایئان گفت که سعی می‌کنیم با قدرت به میدان می‌رویم تا دل مردم را شاد کنیم.

عهدی که «باهم و دورهم» بستند

ارائه بهترین عملکرد در میدان فوتبال

مدافع تیم ملی فوتبال خطاب به رئیس جمهور و یار داوزدهم تیم ملی، از حضور در این جمع اظهار خرسندی کرد و گفت که مسیر دشوار اما انگیزه ما هم زیاد است. تلاش می‌کنیم که به عنوان یک فوتبالیست در زمین‌بازی بهترین عملکرد خودمان را به نمایش بگذاریم و مردم را شاد کنیم

مرتضی پورعلی‌گنجی این را هم گفت که تمام تلاشمان را می‌کنیم در بزرگترین رویداد فوتبالی جهان نتایج آبرومندانه کسب کنیم.

عهدی که «باهم و دورهم» بستند

برافراشته کردن پرچم ایران در جایگاه بالاتر 

هافبک تیم ملی فوتبال در مراسم بدرقه تیم‌ملی‌فوتبال‌ایران به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر هم گفت که تلاش می‌کنیم در بزرگترین رویداد ورزشی فوتبال در دنیا پرچم کشور را در جایگاه بالاتری قرار دهیم.

وحید امیری در توصیف این رویداد گفت که این جام‌جهانی به دلیل موقعیت جغرافیایی و گروهی برایمان خاص است.

عهدی که «باهم و دورهم» بستند

جام‌جهانی و تیم‌ ملی که باید آن را بسازد

دروازبان تیم ملی هم حضور خود را در دیدار با رئیس جمهور و یار دوازدهم باعث افتخار دانست و گفت: تا جایی که توانسته‌ایم تلاش کردیم و از حالا باید فقط تمرکزمان را برای بازی‌های جام‌جهانی حفظ کنیم.

علیرضا بیرانوند اظهار امیدواری کرد که با تاریخ‌سازی در جام‌جهانی شما و مردم را خوشحال کنیم.

بیست و دومین دوره جام جهانی فوتبال از ۲۹ آبان تا ۲۷ آذر در قطر برگزار می‌شود.

عهدی که «باهم و دورهم» بستند


منبع: https://www.irna.ir/news/84943417/%D8%B9%D9%87%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%87%D9%85-%D9%88-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی