قیمت پاور کامپیوتر خرید Power روز 12 مرداد آی تی بازار

اگر این قطعه در رایانه شما مطلوب نباشد و کیفیت مناسب را نداشته باشد، قطعات دیگر عملکرد و کارایی مناسبی را نخواهند داشت. تمام سی‌پی‌یوها و کارت‌های گرافیک مدرن از جریان ۱۲ ولت استفاده می‌کنند؛ اما مسلماً جریان ۲۵ آمپری برای آن‌ها کافی نیست. برای برخی کارت گرافیک ها هم که نیاز به یک کانکتور برق جداگانه دارند، از سوکت های 6 یا 2+6 پین استفاده می شود یا اینکه یک کانکتور 8 پین قرار داده می شود. نوع دیگر سوکت های یک پاور، کانکتورهای SATA است که برای اتصال به هارد درایو و SSD های دارای پورت SATA به کار برده می شوند.

این بخش بنا به نوع طراحی، از دو تا سه ترانس (Switching TR, Drive TR, Stand by TR) تشکیل شده است، که علاوه بر ایزولاسیون DC وظیفه تغییر سطح ولتاژ را بر عهده دارد. طراحی در این قسمت بسیار حساس می باشد زیرا اگر تعداد دور های اولیه و ثانویه متناسب با طراحی مدار PWM نباشد،  پایداری مدار و ضریب اطمینان نیمه هادی و در نهایت کارکرد منبع تغذیه با مشکل اساسی مواجه خواهد شد. این فاکتور امروزه در تمام پاور های حرفه ای به عنوان یکی از فاکتور های استاندارد برای فروش شناخته می شود زیرا با وجود این فاکتور مصرف برق توسط پاور های کامپیوتر به مقدار چشمگیری کاهش می یابد . کابل‌کشی خروجی منبع تغذیه، یکی دیگر از حوزه‌هایی است که شرکت سازنده توانایی اعمال سیاست‌های کاهش هزینه را در آن دارد. حتی می‌توان با صرف هزینه‌ی بیشتر، ظاهر و انعطاف سیم‌های مورد استفاده را بهبود داد. حتی می‌توان از سیم‌های ضخیم‌تر استفاده کرد که نسبت به نمونه‌های نازک‌تر، مقاومت کمتری دارند و گرمای کمتری را در زمان جریان یافتن برق تولید می‌کنند.

  • البته بررسی‌های موجود در رسانه‌های فناوری، نوسان را برای منبع مورد بررسی، حداکثر ۰/۰۴۲ ولت (۴۲ میلی‌ولت) بیان می‌کنند.
  • منابع تغذیه‌ی مرسوم به‌جای APFC از مبدل‌های پسیو استفاده می‌کنند که البته عملکردی مشابه با قطعه‌ی مذکور دارد.
  • پاور کامیپوتر یا به عبارتی منبع تغذیه رایانه، از جمله قطعات حساس و مهمی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود.
  • رسیدن به این عدد از آنجا حاصل می‌شود که خطوط عادی پنج و ۳/۳ ولت با استفاده از VRMهایی از خروجی ۱۲ ولت به‌دست می‌آیند.

رتبه بندی های بالاتر با عنوان تیتانیوم و پلاتینیوم معمولا فقط قیمت خیلی بالاتری دارند و کلا ارزش پولی که بابت آن پرداخت می شود ندارند. XPG Core Reactor 650W با حداکثر توان 650 وات می تواند عملکرد کلی بالاتری را نسبت به دو گزینه قبلی ارائه دهد. به لطف مشخصاتی مانند عملکرد بدون سر و صدای فن؛ ابعاد جمع و جور، عملکرد عالی؛ کیفیت ساخت بالا و گارانتی 10 ساله از مزایای این پاور کامپیوتر می باشد. دو کانکتور EPS سازکاری خوبی را برای مادربردهای سطح بالا فراهم می آورد اما باید روی کابل های اختصاصی نصب شوند.

نقش منبع تغذیه در یک سیستم کامپیوتری چیست؟

برنامه Sidebar Diagnostics یکی از قدرتمندترین نرم‌افزارهای تست منبع تغذیه کامپیوتر محسوب می‌شود. این نرم‌افزار هم شبیه به سایر برنامه‌های معرفی شده، در رابطه با سایر اجزای سخت‌افزار کامپیوتر اطلاعاتی را فراهم می‌کند. می‌توان به راحتی این نرم افزار را نصب کرد و از طریق رابط کاربری ساده‌ی آن، سلامت قطعات مختلف به خصوص پاور کامپیوتر را رصد کرد. یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین برنامه‌هایی که می‌توان پاور کامپیوتر را تست کرد، نرم افزار HWMonitor است. این نرم افزار اطلاعات بسیار خوب و دقیقی را درباره‌ی پاور ارائه می‌دهد.

منبع تغذیه کامپیوتر گرین مدل GP1050B OCDG

از طرف دیگر، در پاورهای نیمه ماژولار بعضی از کابل ها از قبل به پاور کامپیوتر وصل هستند و در پاورهای تمام ماژولار تمام کابل ها قابلیت جداسازی دارند. پاورهای تمام ماژولار به کاربران این امکان را می دهند که انتخاب کنند کدام کابل ها به پاور متصل باشند و کدام ها نباشند تا از شلوغی و در هم برهمی کابل ها کم کنند. خب چطور بفهمیم که یک پاور بازدهی خوبی دارد یا نه؟ یک سیستم رتبه بندی به نام سیستم رتبه بندی PLUS 80 وجود دارد که بازدهی منبع های تغذیه را رتبه بندی کرده و آنها را در گروه های دسته بندی متفاوتی قرار می دهد. بر اساس ویکیپدیا، PLUS 80 یک برنامه گواهینامه داوطلبانه است به هدف بهبود استفاده از انرژی پربازده در واحد منبع تغذیه کامپیوتر.

پاور کامپیوتر GP600A-ECO گرین ا Green GP600A-ECO Power Supply

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار سیاسی