مخبر: به صحنه آوردن شرکت‌های دانش بنیان از اولویت‌های کشور استبه گزارش حوزه دولت ایرنا، محمد مخبر عصر چهارشنبه با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، با همراهی وزیر صنعت، معدن و تجارت، از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید و ضمن گفت‌وگو با غرفه‌داران، در جریان خدمات دانش بنیان ارائه شده در حوزه کسب و کار قرار گرفت.  

معاون اول رییس جمهور همچنین از مسائل و مشکلات پیش روی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کسب و کار مطلع شد و دستورات لازم را برای رفع موانع این شرکت‌ها صادر کرد.

مخبر همچنین در حاشیه این بازدید در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: به صحنه آوردن شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها نه صرفا مزیت، بلکه از ضرورت‌ها و اولویت‌های کشور است و بازیگر اصلی این صحنه جوانان نخبه، با انگیزه و خلاق هستند که خوشبختانه کشور ما از نظر نیروی انسانی خلاق و نخبه جزو کشورهای استثنایی و برتر است.

وی افزود: کشور ما از مواهب الهی متعدد و ظرفیت‌های گسترده‌ای برخوردار است و خوشبختانه بسترها و زیرساخت‌های لازم برای جهش اقتصادی هم فراهم است.  

معاون اول رییس جمهور افزود: برای اینکه بتوانیم این جهش را از مسیر میانبر محقق سازیم باید کارها را به دست جوانان، نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان بسپاریم.  

مخبر ادامه داد: تحقق هدفگذاری‌های انجام شده در شاخص‌های کلان اقتصادی از طریق گام به گام و حرکت در مسیر عادی میسر نیست بلکه نیازمند جهش و شتاب هستیم که این امر فقط با اتکا به نخبگان و فعالیت‌های دانش‌بنیان قابل انجام است.  

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان تولید؛ دانش بنیان و اشتغال‌آفرین از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: دولت در همین راستا در همه  وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، تدوین آیین‌نامه فعالسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و تامین تسهیلات برای این شرکت‌ها را در دست اقدام دارد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه مشکلات کشور جز به دست شرکت‌های دانش‌بنیان قابل حل نیست، افزود: آنچه توانست کشور را در دوره تحریم مقاوم کند و به رغم همه تقابل‌ها اقتصاد کشور را سرپا نگه دارد، تکیه بر فعالیت‌های‌دانش بنیان بود. و در بخش نفت، پزشکی و صنعت وقتی که شرکت‌های خارجی به تعهدات خود عمل نکردند، با اعتماد و اتکاء به شرکت‌های دانش‌بنیان توانستیم کارها را به انجام برسانیم.

مخبر خاطرنشان کرد: امروز کشور به نقطه بسیار خوبی رسیده و آینده بسیار بهتری هم پیش رو داریم.  

وی با تاکید بر اینکه باید جریان‌های دانش‌بنیان را تقویت و پشتیبانی کنیم، گفت: این تصمیمات در دولت اتخاذ شده است در همه وزارتخانه‌ها اجرا خواهد شد تا شاهد حرکت انقلابی و تحول خوبی در بخش استارت آپ‌ها باشیم.  

با حضور معاون اول رییس جمهور در این نمایشگاه از ۶ پلتفرم در زمینه کسب و کار شامل سامانه جامع خدمات کسب و کار، سامانه حقوق کسب و کار، سامانه جامع مشاوره کسب و کار، سامانه جامع مدیریت زنجیره تأمین، پلتفرم تبلیغات کسب و کار و کارخانه شبیه سازی کسب و کار رونمایی شد.

نخستین نمایشگاه خدمات کسب و کار ایران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در دو سالن به مساحت ۵۶۰۰ متر مربع برگزار شده و ۸۵ شرکت فعال در زمینه خدمات توسعه کسب و کار در این نمایشگاه حضور دارند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84865159/%D9%85%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی