مخبر: دولت برنامه‌های گسترده‌ای برای توسعه کشور در دست اقدام دارد

مدیر حوزه های علمیه کشور دستاوردهای حاصل شده در مدت اخیر را امید بخش ارزیابی کرد و بر اهتمام هر چه بیشتر دولت برای رفع کاستی ها و مشکلات کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به قم،‌ محمد مخبر پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در جریان سفر به قم در دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور و نواقص و کاستی ها در زمان آغاز بکار دولت سیزدهم ارائه کرد و گفت: امروز با تلاش های دولت سیزدهم بخشی از مشکلات مرتفع شده و سرمایه گذاری های گسترده ای در بخش های مختلف صورت گرفته است.

آیت الله اعرافی همچنین بر لزوم برنامه ریزی و تلاش مجدانه برای حفظ نخبگان و استفاده از آنها در برنامه های کشور تاکید کرد و گفت: لازم است دولت اهتمامی جدی برای اجرای سند تحول آموزش و پرورش داشته باشد و در برنامه هفتم موضوعاتی همچون فعال سازی بخش خصوصی، توجه به نخبگان، تولید محتوای فاخر فرهنگی و تقویت اقتصاد مناطق محروم کشور مورد توجه قرار گیرد.

مخبر به برنامه های دولت برای تامین آب مورد نیاز برخی استان ها اشاره کرد و گفت: دولت موضوع پنج خط انتقال آب را از خلیج فارس و دریای عمان در دست اقدام دارد تا بتوان در استان هایی که با مشکل آب مواجه هستند، مسائل را برطرف کنیم.

معاون اول رییس جمهور به تشریح اقدامات دولت در حوزه اشتغالزایی، ساخت مسکن، توسعه ترانزیت و طرح های آبرسانی اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۰۰میلیارد دلار سرمایه گذاری از منابع داخلی و خارجی در بخش های مختلف انجام شده و برنامه ریزی خوبی برای واگذاری زمین به مردم علاوه بر طرح های احداث مسکن در دست اقدام قرار دارد.

معاون اول رییس جمهور بر اینکه دولت به دنبال فعال کردن بخش خصوصی و سپردن امور به دست مردم است، تاکید و تصریح کرد: باید بخش خصوصی به شکل واقعی در کشور فعال باشد تا مسائل و مشکلات زودتر مرتفع شود که تحقق این امر از یک سو نیازمند بستر سازی از طرف دولت و حاکمیت است و از سوی دیگر لازم است که فرهنگ سازی برای پذیرش این موضوع در کشور اتفاق بیفتد.

معاون اول رییس جمهور صبح امروز(سه شنبه) به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید و علما، با استقبال استاندار و سایر مسئولان استانی، وارد قم شد و پیش از این با آیت الله جوادی آملی دیدار و گفت و گو کرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84943691/%D9%85%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85

آیت الله اعرافی نیز در این دیدار با بیان اینکه ارتباط دولت با مراجع و علما اثرات مثبتی در پیشبرد اهداف کشور به همراه دارد، از دولت و به ویژه رییس جمهور به خاطر اقدامات صورت گرفته، مدیریت کرونا و گام های برداشته شده در جهت حل مشکلات کشور قدردانی کرد.

آیت الله اعرافی: امروز تعامل مناسبی میان مردم و اعضای دولت وجود دارد

وی همچنین از ارتباط گسترده با ۴۰ نهاد و دستگاه اجرایی خبر داد و گفت: به دنبال ایجاد دبیرخانه مشترک و برنامه مدون پنج ساله با این نهادها هستیم که با برخی از آنها به تفاهم نامه و برنامه اجرایی رسیده ایم.

مخبر همچنین بر اهمیت ارتباط هر چه نزدیکتر میان دولت و حوزه تاکید کرد و گفت: لازم است ارتباطات و روابط میان دولت و حوزه بیش از گذشته تقویت شود تا بتوانیم ضمن انتقال دغدغه های طرفین، همفکری و هماهنگی بیشتری برای حل مسائل و مشکلات کشور داشته باشیم.

وی همچنین از برنامه دولت برای توسعه خطوط ریلی کشور و تکمیل زیرساخت های ترانزیتی خبر داد و گفت: برای این منظور مجوزهایی دریافت کرده ایم تا تامین مالی این طرح ها را به خوبی انجام دهیم.

وی افزود: امروز شاهد روابط خوب میان دولت و ملت هستیم و تعامل مناسبی میان مردم و اعضای دولت وجود دارد و دولتمردان با چهره ای گشاده و صمیمانه از ارتباط با مردم استقبال می کنند.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی