مخبر: ریل گذاری برای توسعه کشور مهمترین دستور کار دولت است

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، محمد مخبر ظهر سه شنبه در ادامه دیدارهایش با علمای برجسته حوزه علمیه قم و مراجع عظام تقلید، به ملاقات آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رفت.

مخبر مدیریت تولید و کنترل مصرف انرژی را از اولویت های کشور دانست و برخی فعالیت‌های دولت در این زمینه را برشمرد و به عنوان نمونه به مدیریت مناسب در حوزه انرژی و نبود خاموشی برق و قطعی گاز در زمان اوج مصرف در سال گذشته اشاره کرد.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر لزوم گفت‌وگو با مردم و آگاهی بخشی به جامعه تاکید کرد و افزود: باید دستگاه های متولی فرهنگ بیش از گذشته فعال باشند و با آگاهی بخشی به جامعه طراحی و توطئه های دشمنان را خنثی کنند.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه جامعه بیش از پیش نیاز به امید آفرینی دارد، گفت: دشمنان با تمام وجود و با استفاده از تبلیغات گسترده به دنبال آن هستند که گرد یأس و ناامیدی را در جامعه پراکنده کنند که باید برای مقابله با این هدف برنامه ریزی لازم را انجام دهیم.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز در این دیدار با قدردانی از معاون اول رئیس جمهور به خاطر حضور مداوم در صحنه‌های مختلف اجتماعی، گفت: این حضور باعث دلگرمی جامعه است زیرا مردم مشاهده می‌کنند که معاون اول رییس جمهور در کنار آنها است.

آیت الله حسینی بوشهری به وقایع اخیر در کشور هم اشاره می کند و می گوید: دشمنان بیش از ۴۰ سال است که در صدد آسیب رساندن به کشور هستند و پشتیبانی های آنها از این حوادث بی سابقه است اما عنایت و لطف خداوند همواره در مقاطع مختلف باعث حفظ انقلاب اسلامی شده و توطئه دشمنان ناکام بوده است.

معاون اول رییس جمهور صبح امروز(سه شنبه) به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید و علما، با استقبال استاندار و سایر مسئولان استانی، وارد قم شد و تاکنون با آیت الله جوادی آملی، آیت الله نوری همدانی، آیت الله العظمی حاج شیخ عباس محفوظی و آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور دیدار و گفت و گو  کرده است.


منبع: https://www.irna.ir/news/84943950/%D9%85%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%DB%8C%D9%84-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%85%D9%87%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

آیت الله حسینی بوشهری تسریع در تکمیل و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را پراهمیت خواند و گفت: باید برای کمک به کسب و کارهای مبتنی بر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اقدامات لازم صورت گیرد.

آیت الله حسینی بوشهری: دستگاه های متولی فرهنگ بیش از گذشته فعال باشند

معاون اول رئیس جمهور در این دیدار به ظرفیت‌های گسترده کشور نظیر دریا، منابع نفت و گاز و معادن اشاره کرد و افزود: دولت سرمایه گذاری های گسترده‌ای در بخش های مختلف انجام داده و برای موضوعاتی نظیر مسکن، اشتغال و کاهش تورم برنامه های خوبی دارد که ثمرات آن را مردم در آینده ای نزدیک خواهند دید.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی