مصاحبه آیت الله رییسی با شبکه سی بی اس آمریکا بامداد فردا پخش می شود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ابراز خرسندی از گزارش و مجموعه اقدامات صورت گرفته، برای رییس جمهور در آستانه سفر به نیویورک آرزوی توفیق کردند.


منبع: https://www.irna.ir/news/84890473/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A2%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%D9%BE%D8%AE%D8%B4

رئیس جمهور در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با تعدادی از سران کشورهای شرکت کننده در این نشست نیز دیدار و گفتگو می کندو دیدارهای جانبی دیگری نیز خواهد داشت.

رئیسی در روزهای پایانی هفته گذشته سفری سه روزه به شهر سمرقند ازبکستان داشت تا در قالب شرکت در بیست و دومین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای، برقراری نظم عادلانه بین‌المللی از طریق چندجانبه‌گرایی اقتصادی را دنبال کند و در همین راستا در حاشیه این اجلاس با ۱۰ تن از سران کشورهای حاضر در اجلاس از جمله روسیه، چین و هند دیدار و گفتگو کرد.

مصاحبه آیت الله رییسی با شبکه سی بی اس آمریکا بامداد فردا پخش می شود

رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که به نظر شما چه تفاوتی میان دولت ترامپ و دولت بایدن وجود دارد؟ گفت: حکومت جدید در آمریکا ادعا می کند که با دولت ترامپ متفاوت است، اما ما در عمل هیچ تغییری ندیده ایم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، شبکه آمریکایی cbs از مصاحبه خبرنگارانش با روسای جمهور ایران و آمریکا خبر داد و اعلام کرد این ۲ مصاحبه قرار است یکشنبه شب به وقت آمریکا ( ۴صبح دوشنبه به وقت تهران) در قالب برنامه پربیننده «۶۰ دقیقه» پخش شود.

براساس این گزارش، رییس‌ جمهور، در بازگشت از سفر ازبکستان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد و گزارشی از ملاقات‌ها و توافق‌ها در اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای و همچنین برنامه‌های پیش‌رو در سفر به نیویورک به منظور شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان کرد.

براساس این گزارش، مصاحبه با آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در آستانه سفر به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در تهران انجام و ضبط شده است.

بر اساس گزیده هایی از این مصاحبه که به تازگی از این شبکه خبری پخش شد، آیت الله سید ابراهیم رییسی رئیس جمهور ایران اعلام کرد که در حاشیه سفرش به سازمان ملل دیداری با جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور صبح فردا دوشنبه، به منظور شرکت و سخنرانی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در راستای تامین منافع ملت ایران و تلاش برای تحقق «نظم عادلانه بین‌المللی از طریق چندجانبه گرایی اقتصادی» به نیویورک سفر می‌کند.

آیت الله رئیسی در پاسخ به سوالی درباره احتمال دیدار رو در رو با بایدن در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: فکر نمی کنم چنین دیداری اتفاق بیفتد. نه ملاقات و نه مذاکره را مفید نمی بینم.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی