معاون رییس جمهور: امور دولتی به مردم واگذار شودبه گزارش خبرنگار ایرنا «میثم لطیفی» روز جمعه در جمع مدیران اجرایی استان همدان افزود: یکسال گذشته حجم، فشار و انتظارات چند برابر قبل شده با این وجود باید از فرصت داشتن پست و مسئولیت برای خدمت به مردم استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد پست های سازمانی در دستگاه های اجرایی خالی از نیرو است اضافه کرد: این سیاست دولت ها در گذشته بوده که به نظر می رسد رویکرد مثبتی بوده است.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور خاطرنشان کرد: هر چند با استفاده از نیروی انسانی موجود باید کارها را پیش برد اما در دستگاه های اجرایی نظیر آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی نیازمند تدابیر ویژه هستیم.

لطیفی تصریح کرد: اضطراری به جذب نیرو در برخی بخش ها نیست و می توان امور را به مردم واگذار کرد و دولت تنها نقش نظارت، راهبری و هدایت داشته باشد.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره چارت شهرهای جدید التاسیس نیز گفت: به تازگی کاری در شهر جدید کوه سرخ مشهد در حال اجرا است که دنبال احیای مجتمع اداری و ساکن شدن همه ادارات در این مجتمع هستیم.

لطیفی افزود: می توان این شیوه و روش را پس از اتمام کار در شهر کوه سرخ مشهد، در دیگر شهرهای جدید نظیر درگزین از توابع استان همدان نیز پیاده کرد.

وی اظهار داشت: ایجاد شهر جدید در هیات دولت با ملاک هایی نظیر بدون اضافه شدن پست جدید و بار تشکیلاتی از محل پست های وزارت کشور تصویب می شود اما این در عمل امکان پذیر نیست. 

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور ادامه داد: بنابراین دنبال ایجاد و طراحی مجتمع اداری هستیم که در آن همه دستگاه های اجرایی زیر مجموعه فرمانداری قرار گرفته و معاون امور خدمات اداری نیز شکل می گیرد بنابراین اداره شهر به طور کامل به فرماندار به عنوان نماینده دولت در شهرستان محول می شود.

«میثم لطیفی» معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور صبح امروز همزمان با هفته دولت با حضور در باغ بهشت همدان به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.

حضور در میز ارتباطات در محل سازمان مدیریت استان، جلسه با استاندار و معاونان، حضور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه و سخنرانی پیش از خطبه از جمله برنامه های معاون رییس جمهور در سفر یک روزه به شهر همدان است. 


منبع: https://www.irna.ir/news/84866925/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D9%88%D8%AF

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی