نظارت میدانی در ایستگاه ۱۱؛ روز پرکار مرتضوی در پایتخت طبیعت ایران

پیگیری مصوبات سفر «واو به واو» در حال اجرا

مرتضوی در ادامه سرکشی از طرح های مصوب استان از ترمیم شبکه آبرسانی یاسوج که ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای ان درنظر گرفته شده بود بازدید کرد.

توجه ویژه دولت به استان‌های محروم کشور/ بازگشت واحدهای تعطیل به چرخه تولید

طرح ملی جاده پاتاوه- دهدشت به عنوان یکی از ۹ طرح راهسازی کشور بوده که نقش راهبردی در توسعه استان دارد و روند اجرایی آن طی یکسال اخیر شتاب ویژه ای گرفت. این محور در قالب سه قطعه است که قطعه یک و ۲ تکمیل و قطعه سوم به طول ۶۳ و نیم کیلومتر از پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۵ درصد برخوردار است.

به گفته کیامرث حاجی زاده معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تمام ۲۱۷ طرح مصوب استان فعال هستند که یکی از اقدامات مهم دولت رفع اصلاح شبکه‌های توزیع آب شرب در یاسوج است که در ۵۰ سال گذشته با تنش آبی روبرو بود که با تخصیص اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومانی طی سه سال حاصل شد و در متمم سفر رئیس جمهور هم برای اصلاح شبکه های آبی استان به غیر یاسوج ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اصلاح توزیع شبکه‌های آبی استان در نظر گرفته شده است. این یکی از مهمترین اقدامات دولت فعلی برای استان بود

در عین حال ساخت پل ۳۲۰ متری در ورودی سی‌سخت در دستور کار است.

همچنین قطعه هشت کیلومتری محور یاسوج- سی سخت تا سر تونل هم امروز به بهره برداری رسید. از مجموع طرح ۳۰کیلومتری یاسوج به سی سخت که ۲تونل با یکهزار و ۵۰۰متر در آن جانمایی شده ۱۴کیلومتر در سال های قبل افتتاح و امروز قطعه دوم به بهره برداری رسید و مابقی نیز هم در دست اجراست.

مرتضوی این را هم گفت که با بهره‌برداری از طرح پتروشیمی گچساران علاوه بر ایجاد اشتغال در رونق و رشد اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد تاثیر گذار خواهد بود. این مجتمع ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می شود تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد. این طرح ملی سالانه یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن خوراک اتان خود را از پالایشگاه بید بلند بهبهان با خط لوله ای بطول ۹۵ کیلومتر تامین می کند. سرمایه گذاری این طرح صنعتی ۱۰۵ هزار میلیارد ریال و ۵۹۴ میلیون یورو است.

مرتضوی نخستین برنامه امروز خود را با ادای احترام به مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس در گلزار شهدای یاسوج آغاز کرد و سپس در نشست پیگیری مصوبات استانی که پیشتر در پنجمین سفر آیت الله سید ابراهیم رئیسی و اعضای هیات دولت که در مهرماه سال گذشته ۲۱۷ طرح تصویب شده است، حضور یافت.

معاون اجرایی رییس جمهور علاوه بر برگزاری نشست پیگیری‌های اجرای مصوبات و دستورات ویژه آیت الله رییسی برای رفع مشکلات در استان به طور میانگین هفته ای یکبار دفتر کاری خود را از تهران به استان‌های کشور برده تا از نزدیک و در میدان پیگیری‌های مصوبات را دنبال کند.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری در حاشیه بازدید از طرح در حال اجرای پارک آبی یاسوج گفت که مصوبات سفر واو به واو در حال پیگیری هستند و بیش از ۱۲۵ درصد تعهدات از محل منابع عمومی اجرایی شده و از سایر محل ها نیز تامین منابع می شود و حتی تسهیلاتی برای ازدواج اعمال که بیشتر از ۱۵۰ درصد پرداخت شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهور سپس به همراه هیات همراه از کارخانه قند و طرح سرزمین موج‌های آبی در دست احیا و اجرای شهر یاسوج بازدید کرد و در جریان پیشرفت‌های این ۲طرح قرار گرفت. کارخانه قند یاسوج به مدت هفت سال تعطیل شده بود که اکنون به همت ستاد اجرایی فرمان امام در حال احیا و ۶۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

۱۲برنامه در سفر یک روزه مرتضوی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد نیز در همین راستا توضیح داد که از مجموع ۵۵ کیلومتر لوله گذاری ابرسانی لیکک ۳۵ کیلومتر آن به اتمام رسیده است. آرش مصلح این را هم گفت که تا قبل از پایان سال لوله گذاری تکمیل می شود و دهه فجر ۱۴۰۲ عملیات بهره برداری طرح انجام خواهد شد. مرتضوی سفر خود را با دیدار حجت الاسلام سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج پایان برد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84903094/%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%85%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DB%B1%DB%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%BE%D8%B1%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%B6%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%D8%AA

مرتضوی همچنین از طرح آبرسانی به شهر لیکک هم بازدید کرد و گفت که آبرسانی به شهر لیکک مانند سایر طرح ها تا زمان بهره برداری پایش و بازدید خواهد شد.

یکی از راهبردهای دولت در سفرهای استانی توجه ویژه به استان‌های محروم کشوربه ویژه کهکیلویه و بویراحمد است که رئیس جمهور در سفر استانی خود اعتبارات و مصوبات خوبی در زمینه عمرانی و اقتصادی داشته است که در حوزه عمرانی ۳ هزار و ۶۰ میلیارد تومان اعتباری اختصاص داده که ۷۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ تخصیص داده شد و به گفته مرتضوی این استان امسال در آستانه تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیاردتومانی دیگر است.

افتتاح دو طرح جاده‌ای

او بار دیگر بر پیگیری و مطالبه مصوبات سفرهای رئیس جمهور به استانها، توسط استانداران، نمایندگان و مدیران استانی از وزارتخانه ها تاکید کرد و اظهارداشت که مصوبات سفر نخست رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد بصورت جهادی درحال اجراست و فعالیت دستگاه‌ها در این زمینه مطلوب ارزیابی می‌شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور از طرح عمرانی در دست ساخت پتروشیمی گچسارن هم سرکشی کرد وگفت که بر اساس پیش بینی های انجام شده گام نخست پترو شیمی گچساران تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه سفر یک روزه خود علاوه بر بازدید از ساخت و تکمیل کمربندی شهر یاسوج، قطعه پنج کیلومتری این کمربندی را افتتاح کرد. طرحی به طول ۱۵ کیلومتر که یکی از حادثه خیزترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می رود و سالانه حدود ۱۲ درصد تلفات در این جاده وجود داشت که با عملیات تعریض تلفات کاهش می یابد.

مرتضوی افزود که برای این استان ۲ دسته مصوبات وجود داشته است که نخست مصوبات سفر و دوم مصوبات متمم سفر رئیس جمهور است و امیدواریم تا پایان مهرماه منابع مناسبی به استان تخصیص داده شود.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور عصر امروز از جاده ۱۳۶کیلومتری پاتاوه به دهدشت که تکمیل آن جزو مصوبات سفر مهرماه ۱۴۰۰رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد است، بازدید و از روند اجرایی کار ابراز رضایت کرد.

اَبَرطرح‌ صنعتی در آستانه افتتاح/ استان کهکیلویه تبدیل به کارگاه عمرانی

مرتضوی در خصوص ارزیابی عملکرد مسئولان استان در جهت پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور را مطلوب توصیف کرد و گفت که کارهای خوبی در حوزه بهداشت و درمان، کشاورزی، صنعت و معدن و بازگشت واحدهایی که سال‌ها تعطیل بودند و به چرخه تولیدبازگشتند، انجام و معدل خوبی از موفقیت ها حاصل شد.

مرتضوی همچنین در جریان بازدید از سد کوهبرد کهگیلویه و بویراحمد به اقدامات خوبی که طی یکسال گذشته با حضور مدیران جهادی انجام گرفته اشاره کرد و گفت که این استان را به کارگاه عمرانی تبدیل کرده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، «کهکیلویه و بویراحمد» یازدهمین مقصد معاون اجرایی رییس جمهور و هیات همراه برای نظارت میدانی بر روند اجرای مصوبات استانی رییس جمهور بود و سید صولت مرتضوی روز دوشنبه برای بررسی آخرین وضعیت پیشرفت و تحقق مصوبات سفر استانی آیت‌الله رئیسی و هیات دولت، رفع موانع احتمالی و تسریع در روند اجرا به این استان سفر کرد.

به گفته مرتضوی در این کارخانه که به زودی به چرخه تولید بازخواهد گشت، روزانه ظرفیت مصرف هزارتُن چغندر قند را دارد که در گام دوم آن، این ظرفیت به بالای ۲هزار تُن در روز خواهد رسید.

معاون اجرایی رئیس جمهور در این نشست گفت که تعداد قابل توجهی از مصوبات سفر رئیس جمهور در استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا و حتی در سال ۱۴۰۰ اقدامات انجام گرفته بیش از تعهد پیش بینی شده بود و در سال ۱۴۰۱ نیز منابع و تسهیلات برای استان در نظر گرفتیم. البته بعضی از مصوبات سفر در مسیر اجرا با موانعی روبرست که تعداد آنها انگشت شمار است و برای رفع آنها چاره اندیشی می شود.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی