نمایش تصویر حاج قاسم نقطه عطف سخنرانی رئیس‌جمهور در یادآوری جنایت آمریکا بود«سیدمحمد حسینی» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به نیویورک و سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: نخستین حضور و سخنرانی آیت‌الله رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل در کنار گفت‌وگوهای دوجانبه با سران کشورهای مختلف که می‌تواند در توسعه روابط با ما موثر باشد، آثار و دستاوردهای بسیاری داشت.

وی افزود: رئیس‌جمهور در سخنانی بسیار منطقی و معقول که مورد توجه بسیاری از سران حاضر در اجلاس سازمان ملل قرار گرفت، خود را به‌عنوان نماینده و صدای ملتی معرفی کرد که میراث‌دار تمدنی بزرگ است.

حقوق بشر باید برای همه باشد

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به این‌که عدالت و مقاومت محور سخنان رئیس‌جمهور بود، اظهار داشت: آیت‌الله رئیسی در سخنرانی خود تأکید کرد که برخی فقط دم از حقوق بشر می‌زنند درحالی‌که این حقوق بشر باید برای همه باشد نه این‌که استانداردهای دوگانه حاکم باشد و هر طور که دلشان خواست حقوق بشر را تفسیر کنند.

ایران تکیه گاه امنیت منطقه است

حسینی ادامه داد: رئیس‌جمهور بر این نکته هم تأکید کرد که ایران همواره در سالیان گذشته قربانی تروریسم بوده اما به‌رغم همه مشکلات، امروز تکیه‌گاه امنیت منطقه و پیشتاز و میدان‌دار مبارزه با تروریسم است.

وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله رئیسی در سخنانش تأکید کرد که دیگران همواره در حق ملت ایران جفا کرده‌اند؛ صدام در سال ۵۹ قرارداد الجزایر را در برابر چشم جهانیان پاره و با حمایت و کمک کشورهای مختلف جنگ نظامی تمام عیاری علیه ایران آغاز کرد که بعد از ۸ سال مقاومت و پایداری مظلومانه ملت، شکست خورد.

مقایسه صدام و ترامپ

حسینی تصریح کرد: رئیس‌جمهور با مقایسه این کار صدام با اقدام ترامپ که توافق برجام را پاره و جنگ اقتصادی تمام عیاری علیه ملت ایران رقم زد، اعلام کرد همان‌طور که صدام ره به جایی نبرد، سردمداران کاخ سفید هم به نتیجه‌ای نرسیده و نخواهند رسید و با وجود همه آسیب‌هایی که در این سال‌ها از تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه‌گرایانه آمریکا دیده‌ایم، توانستیم به سمت خودکفایی حرکت کنیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به تعبیر هوشمندانه رئیس‌جمهور که تحریم سلاح کشتار جمعی است، به در دست گرفتن تصویر شهید سلیمانی در صحن سازمان ملل توسط آیت‌الله رئیسی اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور به خوبی خواستار رسیدگی و محاکمه آمران و عاملان ترور شهید سلیمانی شد و این‌که ترامپ به‌دلیل ارتکاب جنایتی که خود به آن اعتراف کرده است، باید در دادگاهی عادلانه محاکمه شود.

حسینی با اشاره به بازتاب گسترده‌ این اقدام رئیس‌جمهور در رسانه‌ها، شبکه‌های تلویزیونی و فضای مجازی خاطرنشان کرد: نقطه عطف سخنرانی رئیس‌جمهور نمایش تصویر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود که مردم دنیا جنایت آمریکا را فراموش نکنند و متوجه سیاست‌های دوگانه غرب شوند.

وی یادآور شد: امروز برای بسیاری این حقیقت ثابت شده کسانی که مدعی مبارزه با تروریسم هستند، قهرمان مبارزه با تروریسم را ترور کردند و ماهیت واقعی آنها برای جهانیان روشن شده است.

قدردان موضع‌گیری انقلابی رئیس‌جمهور هستیم

معاون رئیس‌جمهور در امور مجلس با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور درباره مذاکرات لغو تحریم‌ها گفت: آیت‌الله رئیسی تأکید کرد که اگرچه ما انعطاف نشان دادیم اما منافع ملت ما اهمیت دارد؛ چون یک بار تجربه کردیم و نمی‌خواهیم بار دیگر توافقی انجام دهیم که به راحتی نقض کنند و باید هر توافقی حاصل می‌شود، ضمانت داشته باشد.

وی افزود: رئیس‌جمهور در بحث مذاکرات هسته‌ای با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری که به سمت سلاح هسته‌ای نمی‌رویم اعلام کرد به‌رغم این‌که فقط دو درصد برنامه هسته‌ای جهان را داریم اما ۳۵درصد کل بازرسی آژانس در کشور ما اتفاق می‌افتد و در جاهای دیگر مانند رژیم صهیونیستی که تولیدات هسته‌ای دارند، نظارتی انجام نمی‌شود.

حسینی با بیان این‌که رئیس‌جمهور به خوبی از فرصت استفاده کرد و صریح، شفاف و روشن مواضع به حق ملت ایران را به گوش مردم دنیا رساند که باید قدردان موضع انقلابی او بود، تأکید کرد: با توجه به سخنان رئیس‌جمهور، بازرسی‌های تبعیض‌آمیز آژانس باید پایان یابد و در مذاکرات هم باید توافق شود صدور قطعنامه‌های گاه‌به‌گاه علیه ایران متوقف شود.


منبع: https://www.irna.ir/news/84895522/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D8%AC-%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D9%86%D9%82%D8%B7%D9%87-%D8%B9%D8%B7%D9%81-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%D8%A7%D8%AF%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%AA

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی