وکیل کیفری اخذ بهترین وکیل امور کیفری در تهران و شهرستان دادیاب

وکیل کیفری خوب باید با دقت و آگاهی کامل نسبت به همه امور کیفری در دادگاه حاضر شود زیرا حساسیت امور کیفری ایجاب می کند که فرد با ظرافت عمل کند تا به حقوق اجتماعی و حیثیت دیگری صدمه ای وارد نشود. جعل جرمی است که امروزه شکل پیشرفته ای به خود گرفته و در قالب های مدرن اتفاق می افتد. قانونگذار با در نظر داشتن این مسئله قوانین جعل را با مصادیق همچون جعل اسناد رایانه ای هم مطرح نموده است. مطابق نظر قانونگذار جعل باید درباره اسناد، نوشته ها، مهر و موم و غیره انجام شود و به گونه ای باشد که افراد عادی قادر به تشخیص جعل نباشند. مجازات های حدی از جمله مجازات هایی است که توسط شارع مقدس تعیین شده است و قاضی پرونده نمی تواند در انتخاب آن نقشی داشته باشد. اما مجازات های تعزیری توسط قانونگذار مشخص شده و دست قاضی برای قرار دادن مجازات متناسب با شرایط مجرم باز خواهد بود و امکان تخفیف مجازات وجود دارد.

وکیل کیفری اخذ بهترین وکیل امور کیفری در تهران و شهرستان دادیاب

در صورتی که قصد اعطای وکالت کیفری دارید با گروه وکلای دیوان سالار تماس بگیرید تا کارشناسان ما جهت تنظیم وقت جلسه شما با وکیل متخصص کیفری در زمینه پرونده شما، اقدام نمایند. دستمزد وکیل کیفری تهران بر مبنای نوع پرونده، میزان پیچیدگی آن و همچنین اندازه تجربه و سابقه وکیل میتواند بسیار متفاوت باشد که برای این موضوع، اغلب مشاوره های قبل از انتخاب پرونده کیفری صورت می گیرد و تمام شرایط برای موکل توضیح داده می شود. در کل در بسیاری از پرونده های کیفری بدست آوردن نتیجه مطلوب و رضایت بخش اهمیت خیلی بیشتری نسبت به پرونده های مالی دارد. پس بهتر است در این نوع پرونده ها اشخاص با یک وکیل کیفری خوب به توافق برسند و به همراه وی در دادگاه مربوطه حاضر شوند. وکیل کیفری به وکیلی گفته می شود که در مسائل و موضوعات کیفری تخصص دارد و بتواند نسبت به هر امور کیفری که مورد بحث قرار می گیرد دفاعیات تخصصی مورد نیاز را انجام دهد و به همه موضوعات کیفری اعم از قواعد و مقررات و ماهیت آن تجربه و آگاهی داشته باشد. این وکیل بر خلاف دیگر وکلای حقوقی نمی تواند در همه ی پرونده های کیفری حاضر شود مانند پرونده های که در دیوان عالی مورد بحث قرار می گیرند چون این نوع پرونده ها تنها توسط وکلای پایه یک مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد.

افراد سودجو با توجه به موقعیت های که برای آنها پیش می آید دارایی و مال دیگران را به فرد دیگری منتقل می کنند و یا آن را می فروشند. اگر شخص خریدار زمان انجام معامله بداند که مالی که در حال معامله آن است متعلق به فرد دیگری می باشد، او هم مجرم شناخته می شود و مجازات می شود. غلبه و چیرگی لازم بر امور، از اهمیت زیادی برخوردار است به همین خاطر نیاز است که یک وکیل کیفری خوب بتواند با استفاده از علم روانشناسی تسلط لازم برای دیگر امور را به دست بیاورد و از ابعاد مختلف توانایی حل آنها را داشته باشد. 1- اثبات افعال متهم بر عهده شاکی می باشد؛ یعنی اینکه شاکی باید اثبات کند که متهم دروغ و وسایل متقلبانه ای را برای فریب دادن شاکی بکار برده است؛ مثلاً شاکی اثبات کند که طرف خود را پزشک معرفی نموده و از مرجع قضایی بخواهد که در این خصوص از مراجع و ذیصلاح استعلام بعمل آورد. در پایان این بحث ذکر این نکته ضروری است که چون در نقض آن قسمت از تعهدات وکیل که ناظر به نتیجه است تقصیر وکیل مفروض است، وکیل فقط می تواند برای معذوریت خود از انجام آنها، به فورس ماژور استناد نماید.

بهترین وکیل کیفری؟

در چنین شرایطی وکیل کیفری با بررسی سوابق متهم، شرایط ارتکاب جرم می تواند برای مجرم تقاضای تخفیف مجازات ها را داشته باشد. همچنین قاضی با ارزیابی اصلاح رفتار مجرم، حس خلق و جبران خطا توسط وی این اجازه را دارد که مجازات ها را به حالت تعلیق یا تعویق درآورد. مجازات ها به طور کلی به دو دسته حدی و تعزیری تقسیم بندی می شوند و وکیل کیفری در هر کدام از این موارد تلاش می کند با ارائه دفاعیات مستند و مستدل متهم را از وضعیت دشواری که در آن قرار دارد نجات دهد. مطابق قانون وکالت، وکلای پایه دو دادگستری و کارآموزان وکالت، امکان پذیرش وکالت همه پرونده‌های کیفری را ندارند و برایشان محدودیت‌هایی در نظر گرفته شده است. در این مقاله میخواهیم راجب وکیل کیفری صحبت کنیم و بگوییم که وکیل کیفری خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد و بهترین وکیل کیفری را چگونه پیدا کنیم.

نقش وکیل کیفری متخصص

حال آنکه در شکایات یا دعاوی حقوقی شخص شکایت کننده، خواهان و شخصی که از او شکایت شده است؛ خوانده خطاب می‌شود. ولی واضح است که در پرونده های کیفری داشتن وکیل کیفری خوب قابل شمارش و احصا نمی باشد. وکیل کیفری تمام عبارات تخصصی و مفاهیم قانونی را برای فرد توضیح می دهد و او را گام به گام از چگونگی روند پرونده آگاه می سازد تا در جریان پرونده باشد.

صدور قرار مجرمیت و سپس کیفرخواست و تعیین نوع مجازات در حکم دادگاه و نهایتاً اجرای مجازات در اجرای احکام می باشد .این جرایم که رسیدگی به آن مدنظر است می توان به کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت ، رباخواری، جرایم اقتصادی، جرایم مربوط به مواد مخدر، جرایم مربوط به قاچاق کالا و غیره اشاره نمود. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن وکیل کیفری میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید. بسیاری از جرایم کیفری ساده نیازی به استخدام بالاترین سطوح وکلا و بهترین وکیل کیفری در تهران را ندارند و با توجه به این که در نهایت، این موضوعات ساده نیز زمان کاری وکیل را به خود اختصاص می دهد می تواند هزینه مضاعف برای موکلین در پی داشته باشد.

از مهم ترین دعاوی کیفری در دادگاههای کیفری ، میتوان به جرائمی چون کلاهبرداری، رشا و ارتشا، سرقت، کلاهبرداری، حمل مشروبات الکی و مواد محدر، قتل، اختلاس ،خیانت در امانت، صدور چک بی محل و امثال آنها اشاره کرد. مجازات دعاوی کیفری بسته به نوع جرم و نظر قاضی محدود به جبران خسارت مالی، تبعید ، حبس، شلاق حدی یا تعزیری، جزای نقدی، اعدام و… به عنوان مثال یکی از مهم ترین جرائم در امور کیفری جرم کلاهبرداری است که مجازات قانونی کلاهبردار، علاوه بر تعیین حبس بین یک تا هفت سال برای مرتکب جرم، جزای نقدی معادل اموالی که با کلاهبرداری به دست آورده می باشد . وکالت در دعاوی شامل بخش های مهمی می باشد که یکی از این بخش ها وکالت در امور کیفری می باشد. تفاوت دعاوی کیفری با مسائل حقوقی و خانواده در منشاء و منبع ایجاد حق، که جرم و جنایت است می باشد. دعاوی کیفری اعمال و رفتارهایی است که قانون آنها را جرم دانسته و در قوانین کیفری برای آنها مجازات تعیین شده است.

دادسرا علی الاصول مرجعی است که تحت مجموعه قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران میباشد و جزوی از ارکان دادستانی کل کشور است و با همراه تنی چند از کارمندان شاغل در دادگستری و نیز قضات اعم از بازپرس و دادیار که در معیت دادستان محل با وظیفه ، تحقیق ، کشف جرم و تحصیل ادله مجرمیت و نیز بازجویی از فرد مجرم میباشد . در عمل یا در ادعا حق قانونی و مشروعی مورد انکار یا تجاوز قرار گرفته باشد. در صورتی که فرد مدعی حق این دو شرط مهم را داشته باشد می تواند جهت دادرسی حق پایمال شده خود اقدام نماید. در پرونده های کیفری، طرفین پرونده می توانند وکیل یا وکلای خود را انتخاب و معرفی کنند.

برای شخصی که بر علیه او شکایت شده(متهم) برای حضور در دادگستری یک برگه به نام احضاریه از طرف دادگاه به او فرستاده می شود در صورتی که متهم از حضور در دادگاه در وقت مقرر و تعیین شده امتنا کند حکم جلب کیفری او صادر شده و به اجبار به دادگستری می وکیل کیفری برند. باید توجه داشت که استفاده از خدمات یک وکیل کیفری در دعاوی ذکر شده بسیار حیاتی و دارای اهمیت می باشد. به این دلیل که هر دعوایی فقط یک بار قابلیت حل شدن دارد و اگر دعوایی به اشتباه و یا بدون درنظر گرفتن موارد اصلی طرح شود، باعث بوجود آمدن خسارات و به درازا کشیدن دادرسی خواهد شد. یک وکیل کیفری خوب باید همیشه، از مسائل روزمره و ریز جزئیات جامعه آگاهی لازم را داشته باشد، و انواع مجلات، روزنامه ها و کتب مختلف را در زمینه پلیس جنایی مطالعه کند.

  • یکی دیگر از جرایم کیفری که در قانون ایران برای آن مجازات در نظر گرفته شده است جرایم سایبری می باشد که به آن جرایم رایانه ای نیز می گویند .
  • تقسیم تعهدات به تعهد به وسیله و تعهد به نتیجه” از ابداعات دموگ حقوقدان مشترکی است.
  • از سوابق استخدامی وی می توان به مشاوره حقوقی مدیرعامل ظهر بانک، معاون حقوقی بانک سرمایه و مشاور حقوقی مدیرعامل بانک صنعت و معدن اشاره کرد.
  • به عبارت دیگر جعل باید توسط کارشناس مورد ارزیابی قرار گرفته و کارشناس تایید نماید که سند یا مدرک ارائه شده جعلی است.

اگر اقوام و دوستان شما وکیل کیفری داشتند و از آن راضی بودند و همچنین، نتیجه مطلوبی برای آن‌ها حاصل شده است، با تحقیق قبلی آن وکیل را وارد پرونده نمایید. در شکایت کیفری به شکایت کننده شاکی و به طرف او متشاکی یا مشتکی عنه گفته می شود. به شرطی که قاضی دادسرا و قاضی دادگاه، هر دو جرمی که متهم انجام داده شناسایی کنند، رای به مجازات متهم صادر می گردد. وکیل کیفری نیز در زمینه های کیفری مانند تخفیف مجازات مشروبات الکلی، کلاهبرداری، اعدام و… را نام برد. وکیل تضمینی کیفری کسی است که علاوه بر موضوعات عام وکالت ، تخصص ویژه این دعاوی را داشته باشد.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی