کتب معماری معمار نیوز | معماری نواز

برای دسترسی به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی زیر مراجعه نمایید. قیمت کتاب‌هایی که امکان اضافه کردن به سبد خرید را دارند،‌ به روز است. کلیه حقوق مادی و معنوی نزد وب سایت کتابفروشی فردا محفوظ میباشد. © تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای آزمون تاپ محفوظ می باشد. اگر دنبال مروری کلی هستید، تاریخ مدرن معماری جدید از کولین دویس در دسترس، روشنگر و آموزنده است. در منوی اصلی سایت اقدام کنید.(نام کاربری شما تلفن همراهتان است).

کتب معماری معمار نیوز | معماری نواز

به زودی با توجه به نیاز کاربران عناوین کتاب های ویژه آزمون های نظام مهندسی و کارشناسی رسمی مهندسی برق به سایت اضافه شد و با تغییر رویکرد، بخش فروشگاهی سایت شکل گرفت. کتاب آموزش طراحی مقطع ابزاری ارائه میدهد برای فهم نقش پیچیده و مهمی که مقطع در طراحی و حرفه معماری بازی می کند. در مطالعات معماری، بحث و بررسی مقطع، موضوعی متداول است و روز به روز بر اهمیت آن افزوده می گردد؛ نه فقط برای تکمیل مدارک پروژه و یا ترسیمی برای ارائه و انتقال اطلاعات ساخت، بلکه به عنوان ابزاری قدرتمند در طراحی و خلق فضاها و کیفیات پیچیده معماری امروزی. امروزه مقاطع به صورت گسترده برای نمایش، آزمایش و کاوش طرح های معماری به کار می روند. انواع مختلف مقطع چیست و هریک چه کاری انجام میدهد؟ این مقاطع چطور تولید می شوند؟ بر چه اساسی یک نوع مقطع بر دیگری ترجیح داده می شود؟ این کتاب این پرسشها را کاوش کرده و چهارچوب مفهمومی، عینی و کاربردی برای درک مقطع به عنوان ابزار خلق معماری فراهم می آورد.

اولین نفری باشید که بررسی می کند “کتاب معماری آمریکا” لغو پاسخ

مهندسین معمار افرادی خلاق و هنرمندند که بر اساس منطقه و اقلیم، برای ساخت سازه‌ای برنامه‌ریزی و طراحی می‌کنند. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی اجمالی رشته معماری بپردازیم. اگر از علاقه‌مندان و دانشجویان این رشته هستید و قصد خرید کتاب های دانشگاهی رشته معماری در دانشگاه را دارید، در ادامه با ما همراه باشید. آلدو روسی یک معمار عملی و رهبر جنبش معماری ایتالیایی La Tendenza و یکی از تأثیرگذارترین نظریه پردازان قرن بیستم بود.

مهندسی معماری

هـر یـک از ایـن موضوعـات بـه یکـی از مباحـث روز معمـاری دیجیتال نزدیک شـده و در عین حال کلیه موضوعات ارائه شـده در هر گفتار به یکدیگر وابسـته اند در ادامه با آرل همراه باشید… معماران اغلب کتاب‌هایی را می‌پسندند که غیرمستقیم از معماری حرف بزنند؛ شهرهای ناپیدا از ایتالو کالوینو، در ستایش سایه‌ها از جونیچیرو تانیزاکی، بوطیقای فضا از گاستین باشلار، انواع فضاها از ژرژ پرک- همگی آثار درخشانی هستند، اما لزوماً کتاب معماری نیستند. برخی از نویسنده-معمارها هم برای بسط تفکراتشان دربارۀ هنر، بر یک شهر خاص متمرکز می‌شوند. در این زمینه کتاب آموختن از لاس‌وگاس از رابرت ونتوری و دنیس اسکات براون و نیویورک هذیانی از رم کولهاس را توصیه می‌کنم. روش تحقیق مجموعه ­ای از فعالیت­های عملی و کاربردی است که به شما اجازه می­دهد به پرسش در رابطه با چرایی آن بپردازید و به ادله قابل قبولی دست یابید. درک طراحی به عنوان یک روش تحقیق در توسعه معماری، امری حیاتی است.

مبانی طراحی نورپردازی: اصول و روش های روشنی بخشی معمارانه ی فضا اثر کارلن ترجمه احمدی نژاد

[معماری شهر] که 17 سال پیش نوشته شد، در زمانی که جنبش دانشجویی ایتالیا به تازگی آغاز شده بود و روش‌های طراحی میان رشته‌ای از محبوبیت برخوردار بود، یکی از اولین ارزیابی‌های اصلی دروس رشته معماری داخلی جنبش مدرن بود. برخلاف پیچیدگی و تضاد در معماری رابرت ونتوری، که در همان سال ظاهر شد، نقد روسی بر عقیم بودن فرم ها یا رد تصاویر سبک در معماری مدرن متمرکز نیست، بلکه همانطور که از عنوان آن پیداست، بر نادیده گرفتن و تخریب شهر، مخزن «حافظه جمعی انسان» متمرکز است. شاید مهمترین نکته برای آمریکایی‌هایی که با تجدید حیات طرح‌های خاص و بسیار شخصی روبرو هستند، تاکید روسی بر مجموعه قلمرو عمومی باشد. او به ما یادآوری می کند که شهرت و موفقیت های فردی اهمیت کمتری نسبت به خود شهرهای ما دارد. همان‌طور که پیش‌ازاین نیز بیان شد، معماری می‌تواند بیانگر تاریخ، ادب، فرهنگ و هنر یک ملت باشد. این معماران بودند که در طول تاریخ، بخشی از هویت فرهنگی جوامع را زنده نگه‌داشته، اصالت آن‌ها را حفظ کرده و مانع گم‌شدن آن‌ها در زندگی صنعتی و ماشینی انسان امروزی شدند.

  • رشته مهندسی معماری، یکی از رشته‌های جذاب در گروه ریاضی فیزیک محسوب می‌شود.
  • ” معماران اغلب کتاب‌هایی را می‌پسندند که غیرمستقیم از معماری حرف بزنند؛ شهرهای ناپیدا از ایتالو کالوینو، در ستایش سایه‌ها از جونیچیرو تانیزاکی، بوطیقای فضا از گاستین باشلار، انواع فضاها از ژرژ پرک- همگی آثار درخشانی هستند، اما لزوماً کتاب معماری نیستند.”
  • همان‌طور که پیش‌ازاین نیز بیان شد، معماری می‌تواند بیانگر تاریخ، ادب، فرهنگ و هنر یک ملت باشد.
  • کتابانه فرصت خرید کتاب را به صورت اینترنتی و غیرحضوری فراهم کرده است.
  • به بیان دیگر شیوه پیشبرد چالش‌ها ‌و چگونگی تحلیل آن‌ها تا رسیدن به پاسخ، موضوعی است که در این کتاب نمایش داده شده است در ادامه با آرل همراه باشید….

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی