کسانی که عامدانه و آگاهانه باعث آسیب به منافع مردم شدند باید پاسخگو باشند

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: ایران به‌دنبال رابطه متوازن با  کشورهای جهان با اولویت همسایگان و منطقه است و در یک سال گذشته دیپلماسی همسایگی جواب داده و حجم صادرات و سطح روابط کشورمان با کشورهای منطقه و همسایه افزایش قابل توجهی یافته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در پایان با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام در شهرستان داراب، پیگیری آنها را مورد تاکید قرار داد. در حاشیه این مراسم، شماری از مردم داراب از نزدیک مطالبات و درخواست‌های خود را با معاون رئیس‌جمهور در میان گذاشتند.

حسینی با یادآوری سالگرد عملیات ثامن الائمه و شکست حصر آبادان در پنجم مهر سال ۶۰ افزود: در سال اول جنگ، بنی صدر که فرمانده کل قوا بود به‌جای ایجاد انسجام بین نیروها و پیشبرد امور جنگ، در تهران دنبال اختلاف‌افکنی و ایجاد غائله‌هایی چون ۱۴ اسفند ۱۳۵۹ بود و با عزل وی و همگرایی و وحدت مسئولان و فعال شدن سپاه و بسیج در کنار ارتش عملیات موفقیت‌آمیز ثامن الائمه صورت گرفت که سرآغاز پیروزی‌های بعدی همچون بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر شد و روحیه امید را در دل مردم و رزمندگان تقویت کرد.

معاون رئیس جمهور در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: امروز گروهک‌های جنایتکار کومله، دموکرات و منافقین که دست‌شان به خون هزاران نفر از مردم مظلوم ایران آغشته است و ناجوانمردانه جوانان این مرز و بوم را به شهادت رسانده‌اند، دم از انسانیت و آزادگی می زنند و دنبال فریب مردم هستند اما ملت آگاه ایران بارها نشان داده‌اند که محکم و استوار پای انقلاب و منافع ملی ایستاده‌اند و در روز حادثه دشمن را ناکام می سازند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در ۸ سال دولت گذشته وقفه، رکود و رخوت بر کشور غالب شد و بسیاری از پروژه‌های عمرانی متوقف شد اما امروز دولت تحول‌گرا با جدیت طرح‌های نیمه‌تمام و اولویت‌دار را در دستور کار قرار داده و ارتقای سطح روابط تعاملات کشور در عرصه سیاسی و بین‌المللی را پیگیری می کند و در نتیجه گشایش‌هایی صورت می گیرد که سبب عصبانیت دشمنان ملت ایران شده است.

به گزارش روز جمعه اایرنا، سید محمد حسینی در همایش رهروان ولایت و در اجتماع بزرگ مردم داراب در مصلای این شهر با اشاره به حوادث اخیر در کشور و سوء استفاده معاندان اظهار داشت: در حادثه درگذشت تأسف‌بار بانوی جوان آیت‌الله‌ رئیسی با این که در سفر سمرقند بود، دستور رسیدگی صادر کرد اما عده‌ای از سیاسیون و چهره‌های شناخته شده آگاهانه از همان ابتدا تهمت زنی علیه نظام را شروع کردند که البته باید نسبت به این موضوعات پاسخگو باشند؛ نباید چنین تلقی شود که آزادانه دست به تهمت و تحریک احساسات جوانان بزنند و حاشیه‌ امن برای خود تصور کنند.

حسینی با بیان این‌که دولت بدنبال رفع مشکلات مردم است، اظهار داشت: در  توافق هسته‌ای ما به تعهدات خود عمل کردیم و طرف‌های مقابل به تعهدات خود عمل نکردند لذا در روند مذاکرات لازمه رسیدن به توافق پایدار را اخذ تضمیمن‌های لازم می دانیم.

حسینی افزود: امروز ایستادگی و روحیه انقلابی مردم ایران نه تنها مسلمانان بلکه آزادیخواهان جهان در حیاط خلوت آمریکا یعنی آمریکای لاتین را تحت تاثیر قرار داده به گونه‌ای که یکی پس از دیگری به جبهه مخالف با آمریکا می پیوندند.

وی در ادامه با اشاره به برخی رویدادهای اخیر گفت: در حوادث غیر مترقبه همچون سیل بلافاصله رئیس‌جمهور و اعضای دولت نسبت به پیگیری جدی مشکلات ایجاد شده اقدام کردند.

حسینی که به دعوت نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی به این شهر سفر کرد، از بیمارستان نیمه‌تمام ۱۶۰ تختخوابی، تصفیه‌خانه، فرودگاه و پتروشیمی داراب بازدید و با توضیحات نماینده داراب و مسئولین مربوطه در جریان مزیت‌های این پروژه‌ها و اقدامات لازم برای تکمیل نهایی آنها قرار گرفت و بر تسریع در تکمیل و بهره‌برداری از آن تاکید کرد.


منبع: https://www.irna.ir/news/84900515/%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B9%D8%AB-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%81%D8%B9-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF

حسینی تأکید کرد: امروز دولت انقلابی با همان روحیه دوران دفاع مقدس بدون وقفه و خستگی ناپذیر، برای بهبود اوضاع اقتصادی و کاهش مشکلات می کوشد و این جدیت و تلاش نتایج خوبی به‌همراه داشته است.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: علاوه بر همگرایی در داخل ، انسجام جبهه مقاومت هم بیشتر شده و دشمن را نگران ساخته است، لذا دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای نظام سلطه و وابستگان آنها دست به دست هم داده‌اند تا با انتشار اخبار تحریف شده و دروغ اذهان مردم و نسل جوان را تحت‌تأثیر قرار دهند لذا ضرورت دارد اساتید، معلمان، روحانیون و همه فعالان فرهنگی و رسانه‌ای ارتباط خود را با نسل جوان هر چه بیشتر تقویت کند و با تشریح دستاوردها و اقدامات ارزنده در عرصه‌های مختلف، نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کنند.

معاون رئیس‌جمهور گفت: دشمن با مشاهده انسجام و همدلی بین مردم،  قوای سه گانه و نهادهای انقلابی، با شیوه‌های شیطنت‌آمیز تلاش می کند در این مسیر توقف و کندی ایجاد کند و اذهان عمومی را از توفیقات دولت مردمی در عرصه های مختلف به‌ویژه سیاست خارجی از جمله عضویت دائمی در سازمان شانگهای، حضور مقتدرانه در  مجمع عمومی سازمان ملل و حماسه بی بدیل پیاده روی باشکوه اربعین حسینی منحرف کند اما مردم ایران بدون اعتنا به این‌گونه حاشیه‌سازی‌ها مسیر خود را از آشوب‌طلبان جدا کرده و بدنبال آبادانی و عزت کشور هستند و بدون تردید دست و پا زدن های ضد انقلاب و بدخواهان ملت ایران راه به جایی نخواهد برد؛ چرا که قاطبه‌ ملت پشتیبان انقلاب و نظام اسلامی هستند.

وی افزود: امروز غربی‌ها به‌خاطر جنگ اوکراین با مشکلات اقتصادی متعددی از جمله تأمین انرژی مواجه هستند و در شرایطی نیستند که بخواهند شروط یک جانبه خود را بر ما تحمیل کنند.

حسینی متذکر شد: حساب کسانی که عامدانه و آگاهانه، مصالح نظام و منافع مردم را نادیده گرفته و احساسات جوانان و نوجوانان را تحریک کردند با کسانی که از روی هیجان در اعتراضات حضور داشتند جدا است و مطالبه عمومی این است که آتش بیاران معرکه باید نسبت به آثار و تبعات منفی اقدامات خود پاسخگو باشند و هزینه خسارت هایی را که به بار آورده اند، بپردازند.

حسینی خاطرنشان کرد: همان‌طور که در جنگ با همدلی، ایثار، گذشت و پیشی گرفتن در فداکاری توانستیم پیروز شویم، در مدیریت کشور نیز به کار گرفتن همان روحیه می‌تواند موثر باشد و امروز دولت مردمی با چنین روحیه ای در مسیر خدمت به مردم و رفع مشکلات حرکت می کند.

 وی خاطرنشان‌ کرد: ملت انقلابی ایران که بر داعش مورد حمایت قدرتها  در عراق و سوریه فائق آمد، بدون شک  عناصر ضد انقلابی مانند عوامل منافقین، کومله و سلطنت‌طلبان را سر جای خود می نشاند.

حسینی افزود: بی‌تردید با درایت و تحرک ایجاد شده، شرایط روز به روز بهتر از گذشته و به نفع ملت ایران رقم خواهد خورد و دولت مردمی با تمام توان در کنار مردم و همراه مردم است.

معاون پارلمانی رییس جمهور که به مناسبت گرامیداشت دوران دفاع مقدس در جمع مردم داراب سخن می گفت، اظهار داشت: دفاع مقدس، دوران جهاد، فداکاری، ایثار و گذشت است و ملت ایران در آن آزمون بزرگ سربلند و افتخارآفرین ظاهر شدند و توطئه صدام، ارتجاع عرب و قدرت‌های شرق و غرب را ناکام گذاشتند.

حسینی با بیان این‌که دشمنان از انسجام و حرکت ملت ایران در مسیر غلبه بر مشکلات و خنثی‌سازی تحریم‌ها به شدت عصبانی هستند، گفت: دشمنان و بدخواهان ملت ایران قصد دارند با ایجاد هیاهو و بلوا توفیقات و دستاوردهای ملت در یک‌سال اخیر را تحت‌الشعاع قرار دهند اما با هوشیاری مردم راه به جایی نخواهند برد.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی