۱۴ شهید امنیت در آشوب ۲۴، ۲۵، ۲۶ آبان

شناسایی هویت ضارب    

۲۵ آبان ماه نیز در منطقه خانه اصفهان، راکبان یک موتورسیکلت حوالی ساعت ۲۱ شب در یک عملیات تروریستی نیروهای بسیجی و پلیس را به رگبار بستند که در این حمله تروریستی محسن حمیدی ۵۴ ساله و محمدحسین کریمی ۳۰ ساله از بسیجیان مدافع امنیت به شهادت رسیده‌اند و ۷ نفر از مدافعان امنیت نیز مجروح شدند.  

پس از این حادثه بود که صادقی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با توجه به تصاویر منتشر شده از دوربین‌های مداربسته محل حادثه، از شناسایی هویت ضارب شهدای امنیت مشهد خبر داد. عامل جنایت مشهد در حال حاضر متواری است اما رحمانی، معاون دادستان استان با حضور در میان مردم تجمع‌کننده در محل جنایت، اعلام کرد که عامل این جنایت پس از دستگیری و محاکمه در همین مکان و در ملأ عام اعدام خواهد شد.  

در پی فراخوان ضدانقلاب برای ایجاد آشوب و ناامنی، پنجشنبه گذشته در مشهد مقدس، ۲ بسیجی مدافع امنیت با ضربات چاقوی یکی از آشوبگران به شهادت رسیدند. شهیدان «حسین زینال‌زاده» و «دانیال حسین‌زاده»، از شهدای مدافع امنیت بسیج مشهد، هر دو دانشجو بودند. شهید زینال‌زاده دانشجوی دانشگاه شهید منتظری و شهید حسین‌زاده نیز دانشجوی دانشکده فنی همین دانشگاه بوده است. شهید دانیال‌زاده، تک فرزند بوده است که در آستانه فرارسیدن اولین سالگرد ازدواجش به شهادت رسید.

شهادت ۵ مدافع امنیت در حوادث تروریستی مشهد و اصفهان

گزارش‌ها نشان می‌دهد آشوبگران در مشهد مقدس، جایی دور از درگیری‌ها و صرفاً به این دلیل با چاقو به مدافعان امنیت حمله کردند که آنان در تلاش بودند مانع مزاحمت و ایجاد رعب آشوبگران برای کسبه و تعطیلی اجباری مغازه‌ها شوند.

ابعاد حادثه تروریستی در اصفهان

اطلاعات سپاه استان کرمانشاه اعلام کرد که سرهنگ پاسدار نادر بیرامی، مسئول اطلاعات سپاه شهرستان صحنه در استان کرمانشاه توسط آشوبگران و اغتشاشگران در حین مأموریت به شهادت رسید.

از میان این مجروحان، ساعاتی بعد نیز سرهنگ اسماعیل چراغی، از نیروهای یگان ویژه اصفهان که در این حمله تروریستی به شدت مجروح شده بود، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.  

در همین رابطه، زنگنه فرماندار صحنه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که عاملان شهادت شهید بیرامی بلافاصله پس از ارتکاب قتل توسط نیروهای مدافع امنیت دستگیر و به چنگال قانون سپرده شدند.

روح‌الله حکیمی‌فرد مسئول روابط عمومی سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با بیان جزئیاتی از حادثه تروریستی ‌در فلکه نگهبانی خانه اصفهان اظهار کرد: شامگاه چهارشنبه مورخ ۲۵ آبان ماه در پی فراخوان گسترده ضدانقلاب برای ایجاد آشوب و اغتشاش، نیروهای حافظ امنیت به منظور برقراری نظم و امنیت در فلکه نگهبانی خانه اصفهان حضور پیدا می‌کنند که پس از آن عوامل تروریستی از بین اغتشاشگران با رگبار به سمت نیروهای مدافع امنیت تیراندازی کردند.  

نحوه شهادت ۲دانشجوی بسیجی در مشهد

چهارشنبه گذشته نیز ۳ نفر از نیروهای حافظ امنیت در اصفهان طی یک حمله تروریستی، مورد اصابت گلوله‌های سلاح جنگی قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. سرهنگ شهید «اسماعیل چراغی» از فرماندهان یگان ویژه فراجا و همچنین شهیدان بسیجی «محسن حمیدی» و «محمدحسین کریمی»، هنگام تأمین امنیت در منطقه خانه اصفهان، در یک حمله تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.  

راهپیمایی گسترده و خودجوش مردم در مشهد

محسن داوری، فرماندار مشهدبا بیان اینکه جنایت چهارشنبه گذشته مشهد مقدس، در چهارراه عامل روی داد، اظهار کرد: اغتشاشگران و عوامل آشوب با تهدید، قصد تعطیلی مغازه‌ها را داشتند اما با حضور نیروی انتظامی افراد متفرق شدند. با متفرق شدن اغتشاشگران، یکی از این افراد به طور ناگهانی با چاقو به ۵ بسیجی که با فاصله دورتر از محل درگیری نیروی انتظامی حضور داشتند، حمله کرد که ۲ نفر از این بسیجیان شهید و ۳ نفر دیگر زخمی شدند.

حجت‌الاسلام جعفری، رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان از دستور ویژه برای شناسایی و دستگیری عاملان شهادت مدافعان امنیت و این حادثه تروریستی خبر داد.

شهادت ۲ مرزبان در سراوان

همچنین ساعاتی پس از وقوع این جنایت، جمعی از مردم شهیدپرور مشهد نیز با حضور در خیابان حر عاملی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این ۲شهید مدافع امنیت، خواستار دستگیری و مجازات هر چه سریع‌تر عوامل اغتشاشگر و به شهادت رسیدن و مجروح کردن جوانان شهر مشهد شدند. مردم مشهد با روشن کردن شمع و مراسم عزاداری برای این ۲شهید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داشتند.  

مطابق گزارش‌ها، عامل این جنایت، جایی دور از درگیری‌ها، به‌صورت ناگهانی به او حمله‌ور شده و بدون هیچ هراسی، پی در پی ضربات چاقو را بر بدن وی فرود می‌آورد. در این هنگام، دیگر شهید این جنایت که برای نجات دوست خود وارد می‌شود، با اصابت چاقوی فرد آشوبگر به شاهرگ، به شهادت می‌رسد.  

حضور مردم در محل شهادت

چهارشنبه گذشته نیز ۳ نفر از نیروهای حافظ امنیت در اصفهان طی یک حمله تروریستی، مورد اصابت گلوله‌های سلاح جنگی قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. سرهنگ شهید «اسماعیل چراغی» از فرماندهان یگان ویژه فراجا و همچنین شهیدان بسیجی «محسن حمیدی» و «محمدحسین کریمی»، هنگام تأمین امنیت در منطقه خانه اصفهان، در یک حمله تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.  

دو سرباز فراجا هنگام  پایش و کنترل نوار مرزی در سراوان استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند.

منبع: روزنامه ایران


منبع: https://www.irna.ir/news/84947034/%DB%B1%DB%B4-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D8%B4%D9%88%D8%A8-%DB%B2%DB%B4-%DB%B2%DB%B5-%DB%B2%DB%B6-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86

روز گذشته نیز جمعی از اصناف، بازاریان و نمازگزاران در پاسداشت حرمت خون شهدای امنیت، پس از نماز جمعه مشهد به‌صورت خودجوش راهپیمایی کردند. در این راهپیمایی اصناف، بازاریان و نمازگزاران با حضور پرشور خود بار دیگر ضمن تجدید بیعت با شهدا بر تداوم آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند. مراسم تشییع پیکر این شهیدان امروز – شنبه – از ساعت ۱۴:۳۰ با حضور مردم شهیدپرور مشهد از خیابان شهید قرنی تقاطع مجد به سمت حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.  

به گزارش گروه سیاسی ایرنا، پنجشنبه گذشته – ۲۶ آبان – در مشهد مقدس، ۲ بسیجی مدافع امنیت با ضربات چاقوی یکی از آشوبگران به شهادت رسیدند. شهیدان «حسین زینال‌زاده» و «دانیال حسین‌زاده»، از شهدای مدافع امنیت بسیج مشهد، هر دو دانشجو بودند. شهید زینال‌زاده دانشجوی دانشگاه شهید منتظری و شهید حسین‌زاده نیز دانشجوی دانشکده فنی همین دانشگاه بوده است. شهید دانیال‌زاده، تک فرزند بوده است که در آستانه فرارسیدن اولین سالگرد ازدواجش به شهادت رسید.

مسئول اطلاعات سپاه شهرستان صحنه به شهادت رسید

پایگاه خبری مرزبانی سیستان و بلوچستان شامگاه پنجشنبه اعلام کرد: ظهر روز چهارشنبه مرزبانان سراوان واقع در استان سیستان و بلوچستان حین پایش و کنترل نوار مرزی دچار سانحه شدند که بر اثر آن ۲ نفر از مرزبانان فراجا به نام‌های سرباز «رضا رضوانی» و سرباز «امیرحسین نیک پور» به دلیل شدت جراحات وارده به درجه رفیع شهادت نایل شدند. شهید رضوانی اهل و ساکن مشهد و شهید نیک پور اهل و ساکن مازندران بودند.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی