آیت‌الله رئیسی: ملت با حضور در صحنه توطئه دشمن را نقش بر آب کرد/ تلاش برای هدایت نقدینگی به سمت تولید

ادامه دارد…


منبع: https://www.irna.ir/news/84903568/%D8%A2%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D8%AD%D9%86%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B7%D8%A6%D9%87-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%A8%D8%B1-%D8%A2%D8%A8-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

وی ادامه داد: امروز در زمینه رشد اقتصادی به سمت طرح های بزرگ و شرکت های بزرگ اقتصادی و انجام سرمایه گذاری های بزرگ مانند توسعه میادین نفتی و گازی به نحوی که نقدینگی به سمت تولید و سرمایه گذاری هدایت شود، در حرکت هستیم.

وی ادامه داد: همچنین در مدت فعالیت دولت سیزدهم تا امروز حتی یک روز حقوق  و دستمزد و پرداخت یارانه ها با تاخیر روبرو نشده است و در این دولت توانستیم قانون رتبه بندی معلمان را بعد از سال ها اجرا کنیم.

رئیس دولت سیزدهم تاکید کرد: امروز آنچه ضروری می دانم وحدت و انسجام ملی است این ضرورت اجتناب ناپذیر است که دشمن را ناامید می کند. فضای کار، تلاش و امیدوار کردن مردم دشمن را ناامید می کند. هر کس در هر جا با کار، تلاش، سخن و قلمش مردم را امیدوار کند در راهبرد جمهوری اسلامی و برعکس هرکس مردم را مایوس کند حتما بداند در راهبرد دشمن است.

رشد اقتصادی کشور در بهار امسال در بخش ماشین آلات 

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اقشار مختلف سر و کار دارد

وی با اشاره به موفقیت شرکت های ایرانی در تولید واکسن کرونا و یادآوری اینکه ۶ شرکت ایرانی به صورت مستقل و دو شرکت با همکاری به تولید واکسن دست یافتند، اظهار داشت: دشمن نسبت به این پیشرفت‌ها خشمگین است و می بیند در شرایطی که برخی ایالت‌های آمریکا و کشورهای اروپایی در وضعیت قرمز کرونا به سر می برد وضعیت ایران در کرونا طوری است که روزهای بی فوتی را پشت سر گذرانده و امروز به حداقل ممکن رسیده است.

وی ادامه داد: مصمم هستیم متن کارمان خدمت به مردم، گره گشایی از مردم و رسیدن به همه مناطق باشد و به هیچ عنوان گرفتار حاشیه ها نباشیم چون حاشیه ها ما را از کار می اندازد و بر این متن تاکید داریم و در این راه همواره برای امیدواری قطعی مردم گام خواهیم برداشت.

رئیس‌جمهور با اشاره به فلسفه حضور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این حضور را بهانه و فرصت مغتنم برای شنیدن اظهارات نمایندگان و تبادل نظرها می دانم که این در رفع مشکلات می تواند بسیارتاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به همکاری دولت با مجلس گفت: همکاری از مسائلی است که مردم از دولت و مجلس انتظار دارند؛ یکی از این همکاری‌ها برنامه توسعه هفتم است که در زمان نزدیک تقدیم مجلس و در مجلس بررسی می شود تا در زمان مناسب تصویب شود و برای اجرا دراختیار دولت و همه دستگاه‌ها قرار بگیرد.

رئیس‌جمهور اقدامات انجام شده در ارتباط با اصلاحات اقتصادی را مقدمه راه دانست و گفت: سرمایه داخلی و پولهایی که در بانک‌ها است، باید به سمت پروژه‌های بزرگی برود و روی موضوع شرکت‌های اقتصادی برنامه ریزی شد و هم بانکها و شرکتهای بزرگ در پروژه‌های بزرگی که در کشور ضرورت دارد مانند پروژه های نفتی و گازی باهم منسجم شده‌اند تا نقدینگی و سرمایه ها به سمت تولید برود.

رئیس ‌جمهور با اشاره به اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۲ در موعد مقرر تقدیم مجلس می‌شود، گفت: امروز نمایندگان مجلس و همکاران در دولت به این ضرورت اجتناب ناپذیر واقفند که همکاری همه قوا، نهادها و بخش ها در کشور می‌تواند ملت را امیدوار و دشمن را ناامید و ناامید تر کند.

آیت الله رئیسی با قدردانی از مردم بخاطر همراهی با دولت در اصلاحات اقتصادی اظهار داشت: هر چند با سختی هایی همراه شد اما این اصلاح ضروری بود که این مقدمه راه است. 

رئیس جمهور با اشاره به هدایت‌ها و رهنمودهای حکیمانه روز گذشته مقام معظم رهبری گفت: تحلیل جامع ایشان نسبت به حوادث اخیر برای همه انسان‌های فهیم و صاحب بصیرت قابل درک و استفاده بود که با تحلیل شرایط تبیین کردند چرا آمریکا ورژیم صهیونیستی علیه ملت ایران توطئه و بلوا می‌کنند و علت آن را در حال پیشرفت بودن کشور عنوان کردند و این‌که دشمن نمی‌خواهد کشور پیشرفت داشته باشند.

وی ادامه داد: عضویت در سازمان همکاری‌های شانگهای و دیگر مجامع، ایران را به اقتصاد و زیربنای اقتصاد آسیا و دیگر کشورها متصل کرد و فعالیت وهمکاری ما درحال گسترش است ودر این یک‌سال روابط با برخی کشوهای همسایه ۶ برابر افزایش یافت.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز تصمیم و اراده دولت در برنامه ریزی ها و طرحها رفع نگرانی مردم است، ادامه داد: طرح آبرسانی به همدان، طرحی ۱۷ ساله بود اما اکنون ظرف چند ماه در آستانه بهره برداری است و آبرسانی به سنندج که مردم سالها چشم انتظار آن بودند، حل می شود.

رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به اقدامات دولت در یکسال و دوماه اخیر گفت:  برنامه ریزی های به گونه ای پیش رفته است که با قطعی برق خانگی روبرو نشدیم یا در وضعیت کشاورزی زمانی که دولت کار خود را آغاز کرد نرخ رشد در این بخش منفی ۵.۸ دهم درصد بود و امروز وضعیت کشاورزی رو به رشد بوده و ۵ درصد منفی آن از بین رفته است.

رئیس جمهور افزود: در این دولت برای رفع دغدغه بازنشستگان اقداماتی صورت گرفت در پرداخت عادلانه یارانه ها اگرچه در یکی دو ماه وضعیت تورمی ایجاد شد اما با همکاری و تعامل دوسویه بین دولت و مجلس اصلاح اقتصادی انجام شد .

وی افزود: باید نسبت به مردم بسیار با بصیرت، زمان‌شناس و دشمن‌شناس، شاکر خداوند باشیم که حقیقتاً جلوه دیگری از بصیرت و زمان‌شناسی و دشمن‌شناسی خود را نشان دادند و دشمنان را در این فتنه ناکام گذاشتند. باید شکرگزار باشیم که هدایت‌های امام و رهبری همواره مورد توجه مردم بوده است و حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و اعلام موضع و حضورشان در صحنه، حقیقتاً دشمن را ناکام گذاشت.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: دشمن می خواست همه زندگی ما حتی آب خوردن به قرارداد و برجام و مساله تحریم‌ها بند شود اما امروز به رغم کمبود نزولات آسمانی در برخی مناطق کشور در جهت مدیریت آب تلاش شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت ایرنا، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» روز سه‌شنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی برای بررسی صلاحیت «محمدهادی زاهدی‌وفا» وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) گفت: قبل از ورود به بحث وزیر پیشنهادی، با توجه به حوادث و قضایای اخیر لازم می دانم نکاتی محضر ملت عزیز ایران و نمایندگان مردم در مجلس عرض کنم.

رئیسی با مهم خواندن وزارت تعاون، گفت: همه وزارتخانه ها مهم است اما این وزارتخانه در تحقق شعار دولت بسیار مهم بوده و وزارتخانه ای است که با اقشار مختلف اجتماعی سرکار دارد و عموم جامعه با آن مرتبط هستند.

رییس دولت سیزدهم خاطر نشان کرد: در حوزه کشاورزی و صنایع و تولید با وجود این که مشکلات داریم اما اراده مسئولان و همکاری و تعامل بین دولت و مجلس بر آن است تا این مسائل کاهش یابد.

رئیسی یادآور شد: دشمن قصد منزوی کردن ما را داشت اما وقتی دید که منزوی نمی‌شویم و تولید در کشور در حال ارتقا است و وقتی خود را ناامید از همه این تحریم ها دید، دنبال فتنه و بلوا می افتد. رهبری فرمودند این اراده همه بخش ها است و شرکتهای دانش بنیان کارهای بسیار خوبی انجام دادند.

آیت الله رئیسی با اشاره به رشد ۵ درصدی صنایع کشور اظهار داشت: این میزان رشد در بخش ماشین آلات و تجهیزات به ۶.۲ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: امروز شناخت دشمن و فتنه های او برای همه ما ضروری است که امروز می بینیم ملت خوب موضع می گیرند و زمان شناسانه در میدان حضور می یابند.

وی افزود: وضعیت طرح‌هایی مانند آب خوزستان که ۴ ساله بود ظرف چند ماه به دست جوانان برومند شرایط را به نحوی کرد امروز مشکل آب شرب استان خوزستان حل شده باشد.

آیت‌الله رئیسی دلیل خشم دشمن از ملت ایران را آن دانست که با وجود همه تحریم‌ها و تهدیدها، کشور مسیر پیشرفت را طی می‌کند و به همه تحریم‌ها و موانع ایجاد شده بی توجه است.

رئیس‌جمهور با اشاره به تلاش کشور در خنثی سازی تحریم‌ها، اظهار داشت: دشمن رسما می‌گوید فشارهای حداکثری مفتضحانه شکست خورده و رسما اعتراف می‌کند و تحریم ها علیه ملت ایران کارساز نبوده که اینها جای شکرگزاری دارد.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی