اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآنی بسیج برگزار شد

وی افزود: در ایام و دهه ولایت و ایام برگزاری بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج لازم است نکاتی از زبان امیرالمومنین امام علی علیه السلام نسبت به وظایف جامعه دینی و توجه به قرآن کریم عرض کنم اولین نکته که مورد توجه و تاکید امام علی علیه السلام است موضوع تعلیم قرآن و آموزش آن است زیرا زیباترین گفتار، قران کریم است و وظیفه جامعه و نظام اسلامی این است که بستر آموزش و تعلیم قرآن را فراهم کند دومین نکته فهم قرآن است که باید همه بیش از پیش نسبت به درک و مفاهیم قرآن تلاش کنیم و نکته سوم تلاوت زیبای قرآن کریم است که در این روزها و ایام برگزاری مسابقات، فضای نورانی بسیج را نورانی‌تر کرد.

در رشته حفظ ۱۵ جزء خواهران:
نفر اول :شیما مهرآبادی-استان مرکزی
نفر دوم: فاطمه محمدی-استان فارس
نفر سوم :فاطمه صالح آبادی-خراسان رضوی

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی بیست هزار واحد قرآنی توسط بسیج شروع خوبی است اما نیازمند حضور فعالان قرآنی هر محله است و امیدواریم برگزیدگان قرآنی و تمامی افرادی که در بسیج و فعالیت قرآنی مشارکت دارند بتوانند به عنوان سفیران قرآنی در کشور علم ترویج قرآن را بر دوش بگیرند و با حمایت خانواده های محترم قرآنی برای توسعه قران در سطح جامعه تلاش کنند.

نفر اول: فاطمه نظری- مازندران 

حجت الاسلام محمدی شاهرودی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کامیابی‌ها و پیروزی ها در بخش‌های مختلف جامعه به خاطر عمل کردن به قرآن است تاکید کرد: هر جا و در هر بخشی از کشور که دچار مشکل شده‌ایم و کاستی داریم به خاطر عمل نکردن به قرآن بوده است و یکی از افتخارات سازمان بسیج مستضعفین در همه سطوح و لایه ها این است که طرح‌ها و در راس آن سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج را مبتنی بر معارف و دستورات قرآن بسیار قرآن کریم تدوین و تنظیم کرده است.

خانواده سوم: روح الله حسینی-
زینب حسینی- حسین حسینی- فاطمه یوسفی اسکندری


منبع: https://www.irna.ir/news/84821211/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%AC-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%B4%D8%AF

اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآنی بسیج برگزار شد

اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآنی بسیج برگزار شد

حجت الاسلام رضایی در پایان با بیان اینکه درخشش حافظان و شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات ارزشمند است گفت: برای این عزیزان آرزوی توفیق داریم و امیدواریم این مسابقات در سال های آتی با حمایت و همت فعالان حوزه قرآن پرشور تر و گسترده تر برگزار شود.

در بخش تحقیق برادران به ترتیب:
مجید زینلی- اصفهان
یونس شاه مرادی- تهران
کاظم نوری پور-تهران

وی در پایان اظهار داشت: تنها یک بخش از نظام متولی ترویج قرآن نیست بلکه همه دستگاه‌ها و آحاد مردم وظیفه دارند به قرآن و تعالیم وحدت‌بخش آن متعهد باشند و امیدواریم به شکایت قرآن دچار نشویم و امیدواریم خداوند توفیقات روز افزون به همه فعالان و ترویج کنندگان قرآن عنایت فرماید.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام «احسان رضایی»، معاونت تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین ضمن تبریک ایام عید غدیر و تشکر از حافظان و مرتلان قرآن کریم، اظهارداشت: مقام معظم رهبری افقی را پیش روی ما باز کردند و برای رسیدن به آن افق باید بیش از پیش تکاپو کنیم و مسیر آن طبق فرموده ایشان از مسجد و محله می‌گذرد بنابراین برگزاری اینگونه مسابقات در راه اعتلا و ترویج قرآن در جامعه باید از مساجد و محلات شروع شود.

در رشته حفظ ۱۵ جزء برادران:
نفر اول: سید مهدی بنی هاشمی-اصفهان
نفر دوم: محمد علی کشاورز مروجی-قم 
نفر سوم:سید علی حسینی قم

اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآنی بسیج برگزار شد

نفر دوم :عطیه انیسی- تهران 
نفر سوم: هدا صرافها- قزوین

 وی عنوان کرد: نکته دیگر این است که قرآن باوری مهم است اما قرآن محوری از آن مهم‌تر است مانند موضوع ولایت فقیه که در جامعه عده ای به ولایت فقیه باور دارند اما ولایت محور نیستند و در عمل به آن  ضعیف هستند بنابراین تلاوت چند آیه از قران در شروع جلسات اداری خوب است اما کافی نیست و باید قرآن را به عنوان کتاب هدایت و عزت بخش در همه بخش ها و دستگاه ها جاری و ساری کنیم.

خانواده دوم : استان خراسان شمالی
محمد رضا کمالی -تکتم عباسی- نازنین کمالی-

در رشته ترتیل قرائت خواهران به ترتیب نفرات: 
نفر اول :عاطفه ناصح-استان گیلان
نفردوم: ام البنین طالبی-استان آذربایجان شرقی
نفر سوم: آسیه دهقان-استان فارس

در رشته قرائت در بخش برادران به ترتیب نفرات: 
 نفر اول: علی کاظمی -استان اصفهان 
نفر دوم: احسان پیرداده بیرانوند- استان لرستان
 نفر سوم: حمیدرضا شکری-استان همدان

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه تلاوت زیبای قرآن مهم است تاکید کرد: تلاوت زیبای قران اهمیت زیادی دارد اما قرآن کتاب هدایت و انسان ساز است و در همه عرصه های ملی، امنیتی و اقتصادی باید در سایه سار قرآن حرکت کنیم.

نفرات برگزیده این دوره از مسابقات هم به شرح زیر معرفی شدند:

حجت الاسلام محمدی شاهرودی در ادامه، از عمل به قرآن  به عنوان مهم‌ترین نکته در تعالیم اسلامی یاد کرد و افزود: در نظام اسلامی و دینی عمل به آیات قرآن بسیار مهم است و همانطور که امام علی علیه السلام می‌فرمایند در عمل کردن به قرآن کریم، دیگران نباید از ما سبقت بگیرند.

به گزارش حوزه امنیتی دفاعی ایرنا، بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن عترت و بسیج امروز پنجشنبه بیست و سوم تیرماه در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

در بخش خانوادگی به ترتیب:
خانواده اول از استان مرکزی
جعفر رضایی- مهدی رضایی-
محمد حسین رضایی- مرضیه کرمی

همه دستگاه‌ها و مردم وظیفه دارند به تعالیم وحدت‌بخش قرآن متعهد باشند

در بخش حفظ کل برادران به ترتیب:
نفر اول: مجتبی علیرضالو-تهران
نفر دوم: محمد لائینی- مازندران
نفر سوم: علیرضا محمدی-تهران

در ادامه این مراسم حجت الاسلام «محمود محمدی شاهرودی»، جانشین نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: به آحاد خواهران و برادران قرآنی که در این محفل ارزشمند شرکت کردند تبریک می‌گویم و حضور آنان بر سر سفره قرآن کریم توفیقی ست که از جانب خداوند به آنها اعطا شده است.

در رشته حفظ کل خواهران به ترتیب:

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی