حمایت ۱۷۰۰ استاد حوزه علمیه قم از نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب

بیانیه ادامه یافته‌است: فتنه انگیزی گروهک های منافق و تجزیه طلب و جنایتکار در آغاز انقلاب اسلامی و تحمیل جنگی ظالمانه بر مردم بی گناه این مرز و بوم، فتنه تفرقه افکنانه ۸۸ و حربه تحریم و به تنگنای معیشت انداختن مردم، تماماً با انگیزه نابودی ملت و تجزیه سرزمین یکتاپرستی و نظام اسلامی است. همواره وجه مشترک این فتنه انگیزی ها تولید بهانه هایی موهوم و برنامه ریزی شده بوده‌است. چنانکه جدیدترین این توطئه‌های شوم شیطانی را در چند روز اخیر شاهد هستیم. فتنه ای که آتش آن با نابخردی جماعتی کم مایه و شهرت طلب و طمع ورزی اقتدارگرایان دور مانده از قدرت، دامن زده شد.

بیانیه حاکیست: حوزه علمیه که خاستگاه انقلاب عظیم اسلامی است و قاطبه حوزویان از مراجع عظام تقلید و علماء و اساتید تا فضلا و طلاب جوان همواره در کنار و پشتیبان این انقلاب الهی بوده‌اند و به یاری خداوند و با پیروی از رهبری ولی فقیه زمان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای حفظه الله تا تحقق اهداف انقلاب والای اسلامی از پای نخواهند نشست.

بیانیه حاکیست: چهل و اندی سال است که ملت شریف و عزیزمان تنها به مدد الهی و الطاف خفیه امام زمان(عج) مسیری مستقل از خواست و اراده نظام سلطه و استکبار جهانی را برگزیده‌است و در این سال‌ها بر پایه پیروی از اصل متعالی ولایت فقیه توانسته است قله های عظمت و افتخار را در همه عرصه های علمی و فرهنگی و سیاسی یکی پس از دیگری، علیرغم تمامی موانع و مشکلات فتح کند. ملتی که با پیروی از فقه تمدن ساز در صدد گشودن دروازه معنویت به جهان دنیوی شده است. بدیهی است که دشمن تاب نیاورد و عزمش را بر نابودی و خشکاندن موجودیت این ملت، جزم کند. چنانکه استکبار جهانی، در طول این سال‌ها با صرف میلیاردها دلار و بسیج تمامی ظرفیت های مادی و انسانی در پی رسیدن به مقاصد شوم خود بوده و هست تا ضمن برچیدن نظام الهی ولایت مدار، ملت بزرگ ایران را به زمانه حقارت و بردگی و استبداد بازگرداند.

در این بیانیه آمده‌است: این امر، دشمن ملت را به توهمی واهی کشاند تا با انگیزه یکسره کردن کار، هرآنچه از سبعیت که در خود جمع کرده بود آشکار و عملی سازد. دشمن ملت، این بار، اعمال غیر انسانی خود را در نهایت خشم و خشونت، نفرت و کینه توزی بجا آورد. اگر دشمنان مردم تا دیروز با نظام اسلامی خصومت ورزی می کردند؛ در فتنه اخیر، خود دین و شریعت اسلامی را نشانه رفتند. آشکارا تجاهر به فسق و هتاکی کردند و قرآن ها و مساجد را به آتش کشیدند و بر ناموس مردم بی حرمتی کردند و با ایجاد رعب و وحشت در دل مردم سعی در دور کردن آنان از دین و شریعت اسلامی داشتند. اما با همه این احوال، از آنجا که خدا با این ملت است، مکرشان به خودشان بازگشت. هر قدر که باطن اغتشاشگران آشکارتر گشت، عزم ملت بر نفی و طرد فتنه گران و خنثی سازی توطئه دشمن بیشتر شد.

در این بیانیه آمده‌است: ما ضمن محکوم کردن اغتشاش آشوب طلبان و بر هم زنندگان نظم و امنیت جامعه، بار دیگر، مراتب قدر دانی و سپاس خود را از مجاهدت تمامی نیروهای جان برکف و حافظ امنیت، جان و مال و ناموس و دین مردم، اعم از نیروهای انتظامی و نظامی و بسیجیان، اعلام می‌داریم و به ارواح پاک جان برکفانی که در فتنه اخیر به شهادت رسیدند درود و سلام می فرستیم و آرزوی سلامتی و شفای عاجل مجروحان این حوادث را داریم. ما با صوتی رسا و بلند این سخن امام خمینی رحمت الله علیه را تکرار می کنیم که: دشمنان ملت بویژه آمریکای مستکبر بداند که با هر فتنه انگیزی که در میهن اسلامی و در میان جماعت مسلمان منطقه به راه می‌اندازند، منفورتر از گذشته می شوند و عزم ملت و روحانیت انقلابی را در نفی و طردشان از منطقه جزم تر می سازند. ان شاءالله.


منبع: https://www.irna.ir/news/84907264/%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%DB%B1%DB%B7%DB%B0%DB%B0-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF-%D8%AD%D9%88%D8%B2%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C%D9%87-%D9%82%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%88-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D8%B8%D9%85-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8

در این بیانیه‌ که روز یکشنبه در مرکز خبر حوزه منتشر شده، آمده‌است: سلام و صلوات خدا بر ارواح طیبه شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم و امنیت، بویژه بر روح پر فتوح امام خمینی (ره) که به پشتیبانی ملت دیندار عَلَم اسلام ناب محمدی، را در دنیای سراسر سکوالار و این جهانی شده به اهتزاز درآورد و نظام دینی عدالت محور مبتنی بر اصل مترقی ولایت فقیه را در ایران عزیز پایه گذاری کرد.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی