معقول‌ترین راه اصلاح اشکالات و خرابی‌ها است

آملی لاریجانی با اشاره به اینکه حجاب در کشور، قانون است، گفت: در لیبرال‌ترین کشورها هم باید التزام به قانون داشت. در غیر این صورت سنگ روی سنگ نمی‌ماند. باید قانون را رعایت کرد. آیا شما توهین را جرم می‌دانید یا نه؟ در همه دنیا جرم است. آیا نباید با مجرم برخورد کرد؟ چه فرقی می کند که یک دانشجو جرمی را مرتکب شود یا یک فرد غیردانشجو؟ نباید بین دانشجو و غیر دانشجو در این جهت فرق گذاشت.

این دیدار صمیمانه پس از اقامه نماز و صرف ناهار ادامه نیز یافت.


منبع: https://www.irna.ir/news/84952319/%D9%85%D8%B9%D9%82%D9%88%D9%84-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

آملی لاریجانی با دعوت جوانان به خودسازی گفت: شما جوان هستید، در سن ساختن خود و شخصیت معنوی خود هستید. در ارتقای شخصیت معنوی، باید برنامه ساختن داشت زیرا که مسیری بی نهایت در پیشگاه انسان وجود دارد. این هستی در دنیایی دیگر، با نحو حیاتی دیگر ادامه می یابد. ما انسان‌ها، تمام کارها و حرفهای‌مان اگر در چارچوب معنوی قرار گرفت، در مسیر بی نهایت و بدون مرگ، رنگی دیگر پیدا می کند. به فکر خودتان باشید.

آملی لاریجانی پس از شنیدن اظهارات نمایندگان انجمن اسلامی دانشجویان، بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، شورای صنفی، نماینده انجمن اسلامی مستقل، هیأت دانشجویان و جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف در فضایی صمیمانه با تأکید بر اینکه ما دنبال شنیدن حرف‌ها هستیم و در این دیدار از جانب خودم صحبت می‌کنم، گفت: این مرزبندی با مسئولان را قبول ندارم.

وی خطاب به دانشجویان گفت: این حرف شما که اعتراضات باید شنیده شود حرف صحیحی است. اینکه شنیدن صوری نباشد هم درست است. شما تحرکات دشمن بیرونی را دشمن تراشی ندانید. آمریکایی‌ها در تسلیح گروه‌های تروریست در آن سوی مرزهای کردستان نقش دارند. شما دانشجویان در شناخت نقش دشمن خارجی و پایگاه‌های منافقین و برخی کشورهای منطقه چقدر تلاش کرده اید؟

به گزارش ایرنا از مجمع تشخیص مصلحت نظام، جمعی از دانشجویان دانشگاه شریف و نمایندگان تشکل‌های سیاسی این دانشگاه روز پنجشنبه با آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار کردند و به بیان سوالات، ابهامات، برداشت‌ها، دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اشکالی در روش کار شما و روش قضاوت و نتیجه گیری برخی از شما دیدم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: معقول‌ترین راه، اصلاح اشکالات و خرابی‌ها است. آینده امیدوار کننده است. شما در یکی از بهترین دانشگاههای دنیا درس می‌خوانید. مطالبات شما که در یکی از بهترین دانشگاههای جهان تحصیل می‌کنید باید بالاتر از سلف سرویس مختلط باشد. این نظام ظرفیت اصلاح خود را دارد.

توسط منوچهر متکی

منوچهر متکی